Rosabotanica (Balenciaga)

Dámská vůně
Rok:

2013

Složení (neověřené)

HLAVA: hyacint, fíkový list, petitgrain
SRDCE: růže, růžový pepř, kardamom, grep
ZÁKLAD: bílá ambra, cedr, vetiver, pačuli, dřevité tóny

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Balenciaga Rosabotanica:

Hodnocení parfému Balenciaga Rosabotanica od uživatelek 33 hodnocení

Líbí se (20)
61%
Nelíbí se (6)
18%
Neutrální (7)
21%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Balenciaga Rosabotanica - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních

Recenze Balenciaga Rosabotanica


10.01.16

Rok vzniku 2013, a v Douglasu ji nabízejí jako novinku? Tak se podívejme, co před námi ty tři roky tajili!? Po nástřiku je vůně jednoznačně příjemná - svěží, vlahá, nesladká. Žádný nepříjemný chemický podtón či odér zvětralé vývařovny. Ve složení je uvedeno kde co, ale všemu vévodí grep. Nahořklá citrusová vůně, ke které se přidají po chvíli květinové tóny, možná zmíněná růže i hyacint, ale přihlížejí uctivě, zpovzdálí. Stejný respekt projevují nasládlé dřevo a vše ostatní. Vůně si zachovává svůj citrusový charakter, ale pozor - ani v náznaku tu není podoba s osvěžovači vzduch či čističi WC! Příjemná, nekonfliktní, nositelná. Pokud bych ji měla přirovnat k jiné, známější vůni, napadá mě Cabotine - ta je však trochu ostřejší, více vypranoprádlovější.
Možná trochu nedomyšlené nasadit do prodeje vůni tohoto typu vprostřed zimy. Určitě by se uplatnila jako letní polévačka - i její výdrž tomu odpovídá. I když cenově je trochu výše.


08.01.16

V Douglasu mě zaujal flakonek. Vydatně jsem nastříkala na testovací papírek a přitom také nedopatřením na ruku. Na papírku se vůně okamžitě rozvoněla do bohaté, přiměřeně sladké nádhery s převahou růže a trošky nějaké citrusové kůry a bylinek, byl to takový bohatý, všeobjímající koktejl. Jenže při „oňufání“ ruky přišel šok. Místo té krásy, co se linula z papírku, na mě bafl zápach, silně připomínající odér z kadeřnictví, kde se věnují převážně trvalé. Něco chemického-guma, asfalt,spálenina. Opravdu se mi zvedl žaludek a navíc, jak už to tak bývá, vůně držela, držela a držela, postupně sice slábla, ale bohužel nijak do krásy. Na papírku voněla stále krásně, druhý den jsem ovšem i z papírku cítila onen závan spáleniny, ale jen velice slabounce. Vůni hodnotím neutrálně, pokud by se na mě vyvinula jako na papírku, asi bych si ji i pořídila. Určitě nedoporučuji k zakoupení naslepo a určitě doporučuji vyzkoušet před pořízením i na kůži.

Komentáře Balenciaga Rosabotanica

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Balenciaga Rosabotanica

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist