Rumba (Balenciaga)

Dámská vůně
Rok:

1989

Složení (neověřené)

HLAVA: mirabelka, švestka, broskev
SRDCE: orchidej, magnólie, jasmín, tuberóza
ZÁKLAD: pačuli, vanilka, větvičník, kůže

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Balenciaga Rumba

Ada

Z Rumby jsem měla trochu strach, protože podle toho, co jsem o ní všude možně četla, je to vůně velmi silná, řvavá, vhodná pro dámu s černými vlasy a rudě nalíčenými rty. Brala jsem tedy vzoreček do ruky krajně opatrně, ale nakonec to nebylo tak hrozné - ba naopak, Rumba se mi docela líbila. I když ne na nošení - spíš bych ji viděla jako (další ) ideální dárek pro maminku, která si libuje ve výrazných vůních. Na mě by skutečně byla příliš výrazná.

Vůni bych charakterizovala jako ovocně-květinově-mýdlovou. Není orientálně těžká, naopak, je vlastně lehká, svěží, ale tak pronikavě a intenzivně, že ji za lehkou vůni prohlásit nelze. Představte si mix sametové broskve se sladce šťavnatou švestkou; přimíchejte omamnou tuberózu s jasmínem; zespodu lehce poprašte vanilkou; a nakonec do toho vražte kostku mýdla. Nebo jiná představa - prádlo vyprané v nějakém mýdlovém prášku a vymáchané v pronikavě svěží aviváži, pověšené na šňůře; jdete si čichnout, protože milujete vůni čerstvě vypraného prádla, ale jakmile se přiblížíte, navoněná prostěradla zapleskají ve větru a vrazí vám pár mokrých facek.

V téhle podobě vůně vydrží cca hodinu a potom začne převládat sladký základ. Rumba se stává teplejší, víc vanilkovou, ovocné svěžesti výrazně ubyde na úkor orientálnějšího (vanilka, pačuli) základu a zřetelného jasmínu.
Rumba je velmi výrazná vůně, typický sladký ‚bolehlav‘, určitě proto nesedne každému a komu sedne, ten by ji měl nosit s mírou - jen tak bude příjemná a ne protivná.

Vyzkoušejte také:
Vůni, která by byla Rumbě podobná ve všech ohledech, nemůžu v paměti vypátrat. Byzance s ní sdílí kombinaci sladkého orientálního základu a výrazného mýdla, mají i podobnou sametovost. Také Sicily je pronikavě vanilkově-mýdlová. J'adore má švestičky, Love in Paris broskev a trochu mýdla; sladkému broskvovému bolehlavu Trésor zase mýdlo chybí.

Hodnocení parfému Balenciaga Rumba od uživatelek 46 hodnocení

Líbí se (34)
74%
Nelíbí se (6)
13%
Neutrální (6)
13%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Balenciaga Rumba - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních

Kategorie vůně Balenciaga Rumba od uživatelek

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Balenciaga Rumba

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Balenciaga Rumba

Nový článek:

6 důvodů, proč vám nefunguje krém proti celulitidě

 

Koupila jste si krém proti celulitidě, který doporučuje 9 z 10 žen, ale vám prostě nefunguje? Nepřiklánějte se hned k té desáté a nejdříve se zamyslete, jestli neděláte jednu z následujících chyb.

Celý článek »
TOPlist