Rumba (Balenciaga)

Dámská vůně
Rok:

1989

Složení (neověřené)

HLAVA: mirabelka, švestka, broskev
SRDCE: orchidej, magnólie, jasmín, tuberóza
ZÁKLAD: pačuli, vanilka, větvičník, kůže

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Balenciaga Rumba

Ada

Z Rumby jsem měla trochu strach, protože podle toho, co jsem o ní všude možně četla, je to vůně velmi silná, řvavá, vhodná pro dámu s černými vlasy a rudě nalíčenými rty. Brala jsem tedy vzoreček do ruky krajně opatrně, ale nakonec to nebylo tak hrozné - ba naopak, Rumba se mi docela líbila. I když ne na nošení - spíš bych ji viděla jako (další ) ideální dárek pro maminku, která si libuje ve výrazných vůních. Na mě by skutečně byla příliš výrazná.

Vůni bych charakterizovala jako ovocně-květinově-mýdlovou. Není orientálně těžká, naopak, je vlastně lehká, svěží, ale tak pronikavě a intenzivně, že ji za lehkou vůni prohlásit nelze. Představte si mix sametové broskve se sladce šťavnatou švestkou; přimíchejte omamnou tuberózu s jasmínem; zespodu lehce poprašte vanilkou; a nakonec do toho vražte kostku mýdla. Nebo jiná představa - prádlo vyprané v nějakém mýdlovém prášku a vymáchané v pronikavě svěží aviváži, pověšené na šňůře; jdete si čichnout, protože milujete vůni čerstvě vypraného prádla, ale jakmile se přiblížíte, navoněná prostěradla zapleskají ve větru a vrazí vám pár mokrých facek.

V téhle podobě vůně vydrží cca hodinu a potom začne převládat sladký základ. Rumba se stává teplejší, víc vanilkovou, ovocné svěžesti výrazně ubyde na úkor orientálnějšího (vanilka, pačuli) základu a zřetelného jasmínu.
Rumba je velmi výrazná vůně, typický sladký ‚bolehlav‘, určitě proto nesedne každému a komu sedne, ten by ji měl nosit s mírou - jen tak bude příjemná a ne protivná.

Vyzkoušejte také:
Vůni, která by byla Rumbě podobná ve všech ohledech, nemůžu v paměti vypátrat. Byzance s ní sdílí kombinaci sladkého orientálního základu a výrazného mýdla, mají i podobnou sametovost. Také Sicily je pronikavě vanilkově-mýdlová. J'adore má švestičky, Love in Paris broskev a trochu mýdla; sladkému broskvovému bolehlavu Trésor zase mýdlo chybí.

Hodnocení parfému Balenciaga Rumba od uživatelek 47 hodnocení

Líbí se (35)
74%
Nelíbí se (6)
13%
Neutrální (6)
13%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Balenciaga Rumba - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních

Kategorie vůně Balenciaga Rumba od uživatelek

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Balenciaga Rumba

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Balenciaga Rumba

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist