Balmya (Balmain)

Dámská vůně
Rok:

2004

Složení (ověřené)

HLAVA: andělika, bergamot, plod mučenky, fialka
SRDCE: vanilková orchidej, kávový květ
ZÁKLAD: kašmírové dřevo, santal, capuccino

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Balmain Balmya:

Hodnocení parfému Balmain Balmya od uživatelek 109 hodnocení

Líbí se (59)
54%
Nelíbí se (20)
18%
Neutrální (30)
28%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Balmain Balmya - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Balmain Balmya


22.10.13

Při prvním ozkoušení na mě vybafl právě vypulírovaný klozet, za nímž se dveře zavřely až po hodině a půl. Pak teprve nastoupila nositelná vůně-neskutečná podoba s Hypnose. Druhý pokus dopadl takto: převaha uhlazené, nasládlé mučenky koriguje kyselost rybízu. Jen co bergamot začne vystrkovat růžky, utlumí ho sametově hebká dřeva a dech beroucí kosatcový pudr. Kávové tóny se ztratily v překladu.11.11.10

Zpočátku sladší jemná květinová vůně s podtónem našlehané pěny z kapuccina posypané jemně mletými oříšky. Postupně se sladkost trochu utlumila a vůně se dřevitě uhladila. Příjemná, klidná, nekonfliktní, na jaro a podzim ideální. V tomto případě za relativně málo peněz hodně muziky.03.10.10

Balmya klame tělem,totiž flakonkem,vypadá na rozverné děvče,co si poletuje světem v rozevlátých pestrých šatečkách a přitom je to sebevědomá,plno­krevná a každým coulem dospělá ženská,ze které sálá taková zvláštní přitažlivost.
Opravdu zvláštní,je to něco jako francouzský styl,kdy klasický kostýmek žena doplní ulítlou dětskou brožečkou a místo pitomých nepohodlných lodiček obuje balerínky,na první pohled nesmysná kombinace,na druhý pohled si pozorovatel všimne,že je to přitažlivé a originální a na třetí zjistí,že ty balerínky jsou kvalitní střevíce a ta dětská brož je ruční designérský kousek a obojí že rozbíjí strohost kostýmu a žena,co v něm vypadala zrale a seriózně,je najednou sexy kus v nejkrásnějším věku.
Podobný dojem dělá Balmya,klasika smíchaná s exotickým nádechem a lehkou provokativnos­tí.Klasický tón jí dává bergamot s andělikou,ty jsou cítit stále a nejvíce,zlehčuje ji něžný vanilkový poprašek a tu zvláštní provokativní přitažlivost jí dává,pěna z capuccina a špetička jemně mleté kávy,oboje není příliš výrazné,chce to čas,než se kávová nota objeví a vykoukne jen občas,jedním očkem mrkne a zase se ztratí.Na někoho může Balmya působit sladce,na někoho vesele a vyhoví, myslím i ctitelkám klasických Guerlainů a Chanelů.Ona to v sobě má,tu noblesu.06.08.10

.29.07.10

Vůníčka je hodně povedená a hlavně květinově kávová .
Kávový ton je podle mne podobný jako u Inside Donna, ta je ale více sladká ale kávička je tam stejná .
Vanilka je jen nadokreslení. Musím říst, že dostala mě až po dvou dnech zkoušení než jsem ji rozluštila .
Dobrá vůně za dobrý peníz11.02.10

Balmya - exotická krása. Začátek je šťavnatý a velmi květinový, veselý, radostný jako exploze slunečních paprsků,které se vynořily nad obzorem. A v pozadí sladká pudrová něha, která promlouvá nejprve tiše, aby stále více získavala nadvládu nad počáteční rozjásaností. Vůně se uhladí, dozraje, z rozesmáté divošky se stává elegantní dáma oplývající něžnou a téměř dívčí krásou. Nekřičí do okolí. Ovine se kolem těla jako hedvábný šál, lehoučký, svůdný a stále přítomný … jedna z nejkrásnějších vůní mé poličky.

Komentáře Balmain Balmya

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Balmain Balmya

Podobné parfémy Balmain Balmya

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist