La Môme (Balmain)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (neověřené)

HLAVA: májová růže, frézie, červený pepř
SRDCE: absolutní růžová silice, fialka, malina, myrha
ZÁKLAD: kosatec, pižmo, opopanax, ambra

Parfuméři:

Flavigny, Guillaume

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Balmain La Môme

Ada

La Môme jsem vyzkoušela v Marionnaudu a měl by být údajně k mání pouze v této parfumerii.
Vůně nese název, který byl spojován se zpěvačkou Edith Piafovou - té se přezdívalo ‚la môme‘ neboli Vrabčák, i když správně by to bylo spíš Drobek; přezdívku totiž dostala od svého objevitele Louise Lepléa proto, že byla malá (měřila jen 147 cm) a před každým vystoupením extrémně nervózní. La Môme se jmenuje i film, který byl letos natočen v česko/francou­zsko/anglické koprodukci; u nás se promítá pod názvem Edith Piaf, v Americe a některých dalších zemích pak jako La Vie En Rose, což je název Edithiny nejproslulejší písničky.
Podle La Vie En Rose se zřejmě rozhodl zařídit i tvůrce La Môme, parfumér Guillaume Flavigny, a vybudoval parfém kolem vůně růže.

La Môme je charakterizována jako květinově orientální, já bych ji spíš zařadila mezi květinové, maximálně s mírným orientálním nádechem. Počáteční úder je silně květinový, bohatý, jásavý, cítila jsem směsici konvalinek, šeříků, mimóz a vlhké zeleně, nedolatelně krásnou a výraznou.

La Môme mi v tu chvíli připomínala Champs-Elysées od Guerlainu, který je o něco slunečnější a víc ‚do okolí‘ - La Môme se přece jen držela víc u mě. Postupně se květinová exploze uklidňovala, chvíli se výrazněji ozýval ten zelený tón, celek mi připomínal pro změnu 5th Avenue. Nakonec z té směsi vykvetla růže a převzala dominantní roli.

Růže v La Môme je klidná, jemnější, možná by se dalo říct, že temnější, ale zase si nepředstavujte nic dekadentního. Nemá ovocné podtóny, nepodobá se růži z Very Irrésistible nebo Miracle So Magic!.

Není ani mýdlová. Přestože ve složení je uvedená ambra, opoponax a myrha, necítila jsem z La Môme žádné výrazné pryskyřičné, kouřové či sladké tóny - kosatcové sametovosti, myrhové voskovosti a ambrové sladkosti jsou v La Môme jen špetky, které dokreslují celek.

Život Edith Piafové byl možná dramatický, v La Môme drama spíš jen tak tušíte. Máte-li rády růži v její jemnější a plnější, čistě květinové podobě, a vlastně květiny vůbec, určitě tuto vůni vyzkoušejte.

Hodnocení parfému Balmain La Môme od uživatelek 216 hodnocení

Líbí se (154)
71%
Nelíbí se (20)
9%
Neutrální (42)
19%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Balmain La Môme - umístění v žebříčcích uživatelů

8x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních
3x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Balmain La Môme

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Balmain La Môme


28.02.12

Růže suchá,… plná,… odkvétající,… sladká,… dřevitá…
La Môme je krásná, elegantní vůně růží… nejde však s davem, je originální a tak nějak… seriózní, to je to slovo.
V úvodu cítím sušené růžové plátky, hutné, jako v potpouri od britských Claremont and May, sušené růžové květy s kousky sladkých dřevěných špalíčků. Trošku pikantnosti pepře a čerstvě zalitý jasmínový čaj. Po té původní suchosti to vše začne sládnout a uhlazovat se, jde to až do krémové hladkosti, poctivý, výživný krém s pořádnou dávkou růže, plné, bohaté, v té poslední fázi květu, kdy už neunese tu obrovskou korunu květů a pomalu začíná uvadat… k zemi začínají padat první okvětní lístky… jejich vůně se zjemňuje, drží u těla, je teplá, příjemně oslazená medovou ambrou. A tak trvá věky…
Pro mě velmi příjemná záležitost, zajímavá, sladší a hřejivá do chladných dnů.04.09.10

Při testování téhle vůně mi naskočil před očima obrázek jako od Jane Austen. Typický domeček z šedého kamene, po kterém se pnou stolisté růže a omamně voní. Opodál, pod rozkvetlou lípou sedí na lavičce dáma ve světlých šatech a kloboučku, popíjí svůj odpolední šálek silného černého čaje. Všchny tři vůně se vzájemně prolínají a ticho kolem ruší jenom zpívající ptáci a bzučení včel.01.03.10

Růže…růže…a… čaj.Růže sušené,vyloženě suché,nikoliv svěží,krásná sušená kytice růží a vedle ní krabička černého čaje.Jasně vnímám i kouřovou notu,asi ten opoponax.Celé je to zastřené,tak jakoby podzimně,zahalené opravdu jemným dýmem z vonné tyčinky,která tiše doutná vedle zátiší s vázou a čajovou krabičkou.Nád­hera,vůně se drží spíše u těla,je výrazná,ale decentní s vysokou úrovní.Vyloženě dámská záležitost a nebo aspoň vyšší dívčí.S touhle vůní si rozhodně nikdo ostudu neudělá.

Komentáře Balmain La Môme

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Balmain La Môme

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist