Vent Vert (Balmain)

Dámská vůně
Rok:

1990

Složení (ověřené)

HLAVA: citron, bergamot, limeta, neroli, bazalka
SRDCE: galbanum, aksamitník, ylang-ylang, růže, hyacint, konvalinka, koření
ZÁKLAD: větvičník, santal, cedr, kosatec

Parfuméři:

Becker, Calice

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Balmain Vent Vert

Ada

Vent Vert („Zelený vítr“) svým názvem, složením i balením slibuje zeleň, zeleň a zase zeleň. Očekávala jsem tedy hodně zelenou chypre. A stalo se.

O Vent Vert jsem se dozvěděla na fóru , kde ho Benvenuta popsala jako svěže zelenou, šťavnatou vůni rozdrcených listů a stonků s citronem, konvalinkou a hyacintem. Protože jsem zrovna od kohosi kupovala miniatury a dotyčný měl i Vent Vert, přihodila jsem ho do balíku a těšila se na porovnání nosů. Jakmile dorazil, hned jsem se do něj pustila.

Od začátku ucítíte typické chyprové tóny. Pokud vám chypre vůně z nějakého důvodu nedělají dobře, neměli byste Vent Vert kupovat naslepo, i kdyby se vám podle popisu tisíckrát líbil. Není sice tolik ostrý, ale je to tam. A jinak je to opravdu zeleň, zeleň a nic než zeleň, skrz naskrz a do poslední molekuly. Zelené tóny se v plné síle projeví pár minut po začátku (když vyvanou takové ty první říznější tóny) a vydrží velmi dlouho; ačkoli se k nim po nějaké době přidá něco květin (nejvíc opravdu konvalinka), jsou tam spíš na zjemnění, neboť bez nich bych se Vent Vert mohl rovnou jmenovat Mort Vert.
Protože zeleň je dominantní složkou vůně, asi by to chtělo popsat ji trochu blíže. Zblblí trendovými parfémy máme tendence představovat si zeleň jako krotký šepot bledě zeleného čajíčku, pár povadlých kytiček na krajkovém ubrusu v domácnosti vycíděné Brefem. Když se nám dostane do rukou DKNY Women, jsme celí vedle z její drzé rajčatovo-březové zelenosti.

Vent Vert jde ještě mnohem dál. Když jsem byla malá, bydleli jsme v centru města v domě s takovým dvorkem, kterému by se dalo říkat zahrada, kdyby to ovšem nebyl takový typický městský dvorek - hodně kamenitý, zčásti porostlý trávou, u notně ošuntělých stěn domu rostla taková ta rumištní vegetace včetně kopřiv a mezi tím několik pokusů o záhonek s nějakými odolnějšími květinami nebo rajčaty. Čas od času se někdo naštval, chopil se kosy a vzal to hlava nehlava, sice s ohledem na záhonky, ale i rajčata sem tam utržila nějaký šrám. Coby dítě jsem měla nos blíž k zemi a tak bych si tu zeleň vychutnala do poslední molekuly, i kdybych nechtěla - směs šťavnaté trávové zeleně, rozšlapaných kopřiv, několika rajčatových listů, které se připletly kose do cesty, a vlhkého prachu.

Vent Vert mi to dokonale připomněl. Po rozležení jsem v něm našla i sušší tón sena - podobně mi někdy ve vůních vyzní konvalinka, extrémním příkladem je drogerková Bruno Banani About Woman. Takže nejdřív stručné ostré tóny broušené kosy, potom divoká, šťavnatá zeleň a nakonec vůně malé kupky sena, ozdobené sušenou růží a lehkou stopou bílých květin. Na samém konci je Vent Vert pudrově suchá.

Vent Vert bych doporučila každému, kdo si ji zamiluje, a nosila bych ji kdykoli, nejvíc se však asi hodí na jaro a na léto.

Podobné vůně:
DKNY Women - váhala jsem, zda ji doporučit jako podobnou vůni, protože zas tak moc podobné si nejsou. Mají společnou intenzivní zelenost, DKNY Women je však učesanější, sterilnější, přizpůsobená většinovému vkusu. Módní město proti živelně bujnému venkovu. Podobně je na tom nekonfliktní a poněkud slabá Les Belles - Liberte Acidulee
jakákoli zelenější chypre - klasická Miss Dior, citronová Ô de Lancôme.

Stoprocentní náhradu za jedinečnou Vent Vert však zcela jistě zvlášť na současném mainstreamovém trhu nenajdete 

Hodnocení parfému Balmain Vent Vert od uživatelek 102 hodnocení

Líbí se (62)
61%
Nelíbí se (17)
17%
Neutrální (23)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Balmain Vent Vert - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Balmain Vent Vert

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Balmain Vent Vert od uživatelek

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Balmain Vent Vert

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Balmain Vent Vert

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist