Rose of Bulgaria (Biofresh)

Dámská vůně

Hodnocení parfému Biofresh Rose of Bulgaria od uživatelek 10 hodnocení

Líbí se (9)
90%
Neutrální (1)
10%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Biofresh Rose of Bulgaria


08.10.14

Krásná vůně růží, bez nějakých přídavků a dalších elementů. Prostě jen krásné svěží růže s veškerou svou vznešeností. Někomu se vůně může zdát těžká nebo moc výrazná, ale oslovila právě tím, že se jedná o pravou vůni růže. Když si například v obchodu koupím sprchový gel nebo mýdlo s růží, nikdo mi to nevoní, protože je to prostě chemická parfemace, která nemá s růží nic společného. Ale díky parfému rose jsem poznala, proč si lidé v minulosti tolik růží vážili a považovali je za tekuté zlato, protože díky své vůni (a jak jsem se dozvěděl, i díky účinkům) je to vskutku unikátní rostlina.
Co bych vytkla asi jako předchozí autorka, parfém nevydrží příliš dlouho. Ptala jsem se ale u prodejce a je to dáno tím, že růžový olej a voda, které parfém obsahuje, mají obecně vysoké prchavé a vypařovací účinky, takže bohužel tato chlouba všech rostlin prostě nevydrží tak dlouho, když to třeba porovnáte s levandulu, která se drží doslova jak klíště :). Ale osobně bych ji za nic nevyměnila.


08.01.13

Ako 42 ročná žena, mám za sebou veľa vôní. V poslednej dobe začínam myslieť nejako viac „naturálne“. A to sa premietlo aj vo vôňach. Stále viac inklinujem k parfémom, ktoré majú prírodné komponenty. A čoraz viac začínam oceňovať vôňu ruží. Nie div, že som sa napokon dostala k „parfémiku“ Rose of Bulgaria. V prvom rade, a tým netradične začnem, je výdrž. Je mizivá, konkrétne 2 hodinová. Vlastne výdrž je primeraná, kedže to nie je „naozajstný parfém“ ale doslova len ružová vodička. A to ma rozčuluje, lebo konečne po všetkých tých YSL, Stella, Rosinkách, P. Smith, El Nabilovskych Rose, Red Rose, Chloe intense atd..... som našla vôňu, ktorá je pre mňa to pravé orechové. Tak decentná, nevtieravá solitérna vôňa ruží sa necíti často. Vôňa, ktorej sekunduje jemný kyselkavý závoj, o ktorom sa však nedá povedať, že je typický ovocný. Vôňa sa potichúčky vinie okolo tela a mne to nos vykrúca, ako sa snažím vtiahnuť do seba každý milimeter kubický vzduchu nasiaknuteho tým damascenskym zázrakom. Celkom nepochybne cítim aj sotva badatelný náznak pudrovosti. Vôňa sa príliš nemení, ale nevadí mi to. Aspoň nemusím čakať, kým sa rozvoní do podoby mne príjemnej, ona je príjemná od začiatku. Nie som naivná, určite je v tej vôni aj umelý ružový komponent, ale ja sa utešujem že vdychujem aspoň trošinku prírodnej vône. Keby, opakujem keby, niekto urobil naozajstný solídny parfém voňajúci ako Rose of Bulgaria, to znamená, že nebude z damascenskej ruže robiť ružu inej sorty, ani ju nenamočí do likéru, kakaa či vanilky, nezasype starým pudrom, nezavalí santalom, kadidlom a oudom, neponatiera niveovitým krémom, nevymydlí detským mydlom, ani ju neskryje pod mach ci neponorí do pohára s ovocím- tak potom by som mala parfém úžasnej, no jednoduchej kompozície, vôňu solitérnej kráľovnej pri ktorej by som zotrvala aj roky. Možno taký parfém existuje, len predo mnou stále uniká. Pri Rose of Bulgaria, ale veľmi ocenujem, že ponecháva tomuto typu ruže prirodzenú vôňu. Nevadí, že je to ľahká vôňa, že vyprchá skôr, než si ju vychutnám. Aspoň nedráždi okolie a nehrozí, že sa ňou človek preparfémuje. Určite to nie je vôňa pre ohromenie okolia, ani vôňa ktorej názov s hrdosťou vyslovíte pred majitelmi Chanelov, Lutensov, Guerlainov. Je to malé, očarujúce, súkromné potešenie, taká rýchlo prchavá ružová radostička.

Komentáře Biofresh Rose of Bulgaria

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
pesek05
Učednice 42 příspěvků 29.09.15 23:42

Mám od Biofresh pánskou verzi této vůně a jsem s ní spokojen. Mám rád vůni bulharské růže v jakékoliv podobě (mýdlo, pleť. krém, těl. mléko, sušenky, čaje, alkohol) Ovšem u nás je na docela malý sortiment oproti Bulharsku (co se parfémů s bulharskou růží týče)

Na poličce 42 parfémů 6 miniatur 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Vložit nový komentář

Uživatelé a Biofresh Rose of Bulgaria

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist