Relativamente Rosso (Bois 1920)

Unisex vůně
Rok:

2013

Složení (neověřené)

HLAVA: májová růže, olibanum, cukr
SRDCE: slaměnka, santal, davana
ZÁKLAD: pačuli, vetiver, pravá ambra, vanilka

Popis parfému:

Limited Art Collection

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Bois 1920 Relativamente Rosso od uživatelek 15 hodnocení

Líbí se (9)
60%
Nelíbí se (3)
20%
Neutrální (3)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně Bois 1920 Relativamente Rosso od uživatelek

Recenze Bois 1920 Relativamente Rosso


11.08.16

Italsky neumím ani koukat, ale název lze snad přeložit jako „Relativní rudá“. To jednoznačně svádí k tomu hledat v parfému růži, byť označení unisex a flakón (sklo potažené plastovou fólií evokující kov, vršek imitace dřeva) naznačují, že v tom bude nějaký háček.
Přímo pořádný hák – místo orosené růže se na mě vyvalila hořká pryskyřice popoháněná dřevem. Vybavila se mi vůně Opus VII Library Collection od Amouage – nemůžu si pomoci, ale podoba v jisté fázi velká. Ve složení uváděný cukr voní jako nefalšovaný domácí karamel (nepřipálený), ostatní složky ve mně vyvolávají představu lahodné pálenky z třešní, cítím i griotku (jenže kdy já jsem naposledy něco z toho pila?). A jak to bude s tou růží? Vykvetla, uschla, opadala, a teprve potom se její plátky hebce otřely o vůni a společně se slaměnkou jí daly lehkou prachovost. Po několika hodinách se vůně ustálila do podoby krotší dřevité (mírně ohořelé) vůně, s pouhou stopou sladkosti a s doteky nějakých orientálních květin.
RR je nádherná vůně, umím si ji představit jak na ženě, tak i na správném typu mužů. Bude jí slušet podzim (je v ní určitá nostalgie), ale neměla bych problém vynosit ji i v jiné roční době (snad s výjimkou tropického léta).


16.07.16

Je sobotní dopoledne a já vcházím k prarodičům do domečku. Á, známá vůně prastarého nábytku, sušeného ovoce a kytek. Nakouknu do dědovy truhlářské dílničky. Ahoj mi zmrzne v hrdle. Ale, ale… zas tam něco popíjí, lumpík. Na čerstvě nalakovaném stolku, to bude průšvih! Ne, nebudu ho v jeho chvilce se štamprličkou rušit.
Vůně karamelu mě táhne za babi. No jasně, chystá dort. K jejich zlatému výročí! A děda ten koňáček někde vyšťoural. Doufám, že babička nenašla voňavku, kterou jsme s dědouškem minulý týden tak dlouho vybírali! „Má ráda takové starodávné, víš, děvče?“
A už mě vítá babuška vonící cukrem a trochu kostelem. Chceš líznout karamelu, růžičko moje? Otvírám oči. To byl krásný návrat do minulosti. A vůně dřev, laku a závan alkoholu provází slabounce mé nechtěné vstávání.

Komentáře Bois 1920 Relativamente Rosso

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Bois 1920 Relativamente Rosso

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist