Sutra Ylang (Bois 1920)

Unisex vůně
Složení (neověřené)

citrusy, texaský citron, santal, ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Bois 1920 Sutra Ylang:

Hodnocení parfému Bois 1920 Sutra Ylang od uživatelek 4 hodnocení

Nelíbí se (3)
75%
Neutrální (1)
25%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Bois 1920 Sutra Ylang


02.10.13

Proč to má v názvu ylang, když mýdlové/ylangové to téměř není? Alespoň ne v první polovině. A ta je vůči mně poměrně nelichotivá. Spojuje v sobě totiž řízný kyselý citrón se svěží zelenou nahořklostí, promíchaný s medově ulepeným a zároveň dosti živočišným jasmínem zasypaným asi tak tunou hřebíčku.

Když tenhle teror po hodině pomine, objevuje se vlahý mech i s lesním podrostem, pokrytý zelenými lístky fialek. V závěru se pak tato „sametová“ zeleň promísí s trochou nasládlého krémového a zároveň mírně štiplavého santalu, kapkou mýdlovosti, ostrouhanotužkovým cedrem a celkem příjemnou hřejivou ambrou s medově sladkou krustou. Vím, že touhle závěrečnou větou toho asi moc neřeknu, ale přesně takhle si představuju, že „voní“ nějaký indický guru po několikadenní meditaci :mrgreen: .

Komentáře Bois 1920 Sutra Ylang

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Bois 1920 Sutra Ylang

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist