Chinatown (Bond No. 9)

Unisex vůně
Rok:

2005

Složení (ověřené)

broskvové květy, gardénie, tuberóza, pačuli, kardamom

Parfuméři:

Guichard, Aurelien

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Bond No. 9 Chinatown:

Hodnocení parfému Bond No. 9 Chinatown od uživatelek 49 hodnocení

Líbí se (28)
57%
Nelíbí se (8)
16%
Neutrální (13)
27%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Bond No. 9 Chinatown - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Bond No. 9 Chinatown

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Bond No. 9 Chinatown od uživatelek

Recenze Bond No. 9 Chinatown02.02.14

Všeho moc (škodí…). Vše je moc sladké, moc šťavnaté a povážlivě kořeněné. A přeplácané. Sillage je OK, výdrž nic moc.21.12.12

Velmi vytříbená tělová vůně. Nádherně zpracovaná tuberóza, žádná lepivost, přeslazenost, bolelavovost. Tuberózové jahůdky. Na první počich jsem cítila kokos, ale to bych vůni křivdila. Pocit kokosu navozují umně poskládané použité substance.Kokosové vůně se mi vždy časem přejedly, toto nebude ten případ, tohle se omrzet nemůže. Dokonce mi vůně připomíná decentnější a hladčí podobu mé srdcovky Niki de Saint Phalle a ani náhodou Far Away, ano obě jsou sladké orientálky, ale Far Away, i když mi je vcelku příjemná je přece jenom ničím nevyčnívající zapomentelná generická mainstraemovka. Chinatown je umělecké dílo.11.03.12

Velmi příjemná, ovocně-květinová vůně. Voní svěže, zároveň i sytě a působila na mě až zářivým, pozitivně nabíjejícím dojmem. Ucítíte v ní krásně dolehka zpracovanou tuberózu, tedy žádný obraceč žaludku, ale naopak v projevu velmi příjemné vůně „jahod“, které jsou lehce přikořeněny kardamonem a dohromady představují ten zasycující prvek vůně. A když se k tomu přidá provzdušněná vůně broskvových květů a mírně dávkovaná gardénie, spolu jim to všem fakt prima ladí. Díky přítomnému pačuli vůně nezklouzává ani do mdlé drogerkové ovocenky, ani do escadovské sladké lepivky, ale má správný říz a osobité kouzlo. Výdrž vůně je velmi dobrá, na oblečení klidně až do druhého dne.

Komentáře Bond No. 9 Chinatown

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Bond No. 9 Chinatown

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist