Saks Fifth Avenue for Her (Bond No. 9)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

jasmín, tuberóza, gardénie, vetiver, vanilka

Parfuméři:

Almairac, Michel

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Bond No. 9 Saks Fifth Avenue for Her

Ada

Saks Fifth Avenue je proslavený obchodní dům v New Yorku, který nabízí luxusní zboží všeho druhu. Zatímco v běžných obchodních centrech jsme zvyklí na Kenvelo, Deichmanna či Yves Rocher, v Saks Fifth Avenue se nakupuje Dior, Chanel a Vuitton. Ve zdejších parfumeriích můžete bloudit celé dny a očichávat nejrůznější exkluzivní lahůdky. Značka Bond No. 9 se rozhodla zachytit ducha slavného nákupního chrámu ve vůni. A jak lépe vyjádřit luxus než luxusními květinami?

Srdcem Saks Fifth Avenue je svatá trojice bělostných krasavic, které umějí hladit i zabíjet: tuberóza, gardénie, jasmín. Nejvíc vyniká tuberóza s gardénií a svou nositelku ani její okolí nijak nešetří: Saks Fifth Avenue je razancí a šťavnatými, sytými tropickými tóny podobná Fracasu. Pokud máte sklony v syté tuberóze nacházet jahody a broskve, tady je najdete stoprocentně. Vůně se ihned po nanesení rozletí do širokého okolí a kamkoli se hnete, zůstane po vás ozvěna bujného pralesa plného omamně vonících květin. Ostatně tuberóza se na mě drala už z uzavřené ampule se vzorkem, který byl originální a nikdy předtím nebyl otevřený - vzorek provoněl celou krabičku a nedal jinak, než že ho musím hned vyzkoušet. Tuberóza, dá-li jí parfumér volnou ruku, je jako nadpozemsky krásná žena, za kterou se musíte otočit, i když nechcete.
Na rozdíl od Fracasu ale Saks Fifth Avenue nezůstává stejná až do konce. Opojné tuberózy a máslové gardénie si užijete - podle podmínek - tak hodinu až dvě a další hodiny strávíte s jiným parfémem, neméně zajímavým, ale už klidnějším a komplexnějším. Bílé květiny zmírňují a vystupují zelené tóny, nejprve lehce mátové, potom bylinné, k tomu suchý prach velkoměsta, kosatcový samet a karamelová vanilka. Extravagantní dáma v rozevlátých bílých šatech se mění v ženu ve střízlivé městské eleganci, která však nenápadně dává najevo pořád totéž - nevadí jí být středem pozornosti a ráda občas provětrá ospalý vzduch kolem sebe. Saks Fifth Avenue bych nedoporučovala úplným začátečnicím, ale ženám, které ocení výraznější a složitější vůně; a rozhodně ji alespoň k vyzkoušení doporučuji všem milovnicím bílých květin, obzvlášť tuberózy a gardénie (které znáte nejen z Fracasu, ale také třeba z Gardenia Passion, Carnal Flower, Fragile nebo Poisonu).

(Přestože vzorky neobvyklých vůní se u nás špatně shánějí, Saks Fifth Avenue mají momentálně v parfumerii Galeona - viz odkaz v záhlaví. Minimální objednávka je sice pět vzorků, ale z nabídky jistě nebude problém vybrat si ještě něco dalšího. Na závěr této praktické reklamní vsuvky samozřejmě zdravím všechny odpůrce komercializace na Arôme!)

Hodnocení parfému Bond No. 9 Saks Fifth Avenue for Her od uživatelek 14 hodnocení

Líbí se (12)
86%
Neutrální (2)
14%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Bond No. 9 Saks Fifth Avenue for Her - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Bond No. 9 Saks Fifth Avenue for Her

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Bond No. 9 Saks Fifth Avenue for Her od uživatelek

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Bond No. 9 Saks Fifth Avenue for Her

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Bond No. 9 Saks Fifth Avenue for Her

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist