Viaggio in Italia - Acqua Della Macchia Mediterranea (Borsari di Parma)

Unisex vůně

Hodnocení parfému Borsari di Parma Viaggio in Italia - Acqua Della Macchia Mediterranea od uživatelek 2 hodnocení

Líbí se (1)
50%
Nelíbí se (1)
50%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Borsari di Parma Viaggio in Italia - Acqua Della Macchia Mediterranea08.02.10

Velmi starosvětská jako film pro pamětníky, oproštěná od dnešního shonu a stresu, lehce cypřišově dřevitá, prosluněná,vonící jako dřevěná opalovací lehátka u přímořského hotelu ze třicátých let.


20.03.09

Ten název znamená něco jako Středozemní křoviny. Já si představovala levanduli, suchou trávu, cypřiše a borovice a olivy - krásnou hřejivou dřevitou vůni.
Houby. Je to nějaký sladký soliflor, který nedokážu identifikovat - snaad jasmín nebo gardénie. Není to špatné, naopak, je to velmi pěkný neidentifikovatelný soliflor. Ideální pro ty, kdo nemají rádi překvapení. Nebo se tím dají naředit nějaké nesnesitelně citrusové citrusy, velmi obstojá směs vznikne s Liberté Acidulée, s Jardin sur le Nil (ty dvě jsou si dost podobné) nebo s Terre d'Hermes.

Komentáře Borsari di Parma Viaggio in Italia - Acqua Della Macchia Mediterranea

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Borsari di Parma Viaggio in Italia - Acqua Della Macchia Mediterranea

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist