Bottega Veneta (Bottega Veneta)

Dámská vůně
Rok:

2011

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, červený pepř
SRDCE: jasmín
ZÁKLAD: pačuli, větvičník

Parfuméři:

Almairac, Michel

Atributy:

kůže pačuli

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Bottega Veneta Bottega Veneta:

Hodnocení odbornice: Recenze Bottega Veneta Bottega Veneta

Ada
Žena se zálibou v jemné kůži: co jiného ostatně čekat od Bottegy Venety? V parfému, který by se hodil k proplétaným kabelkám a luxusním rukavičkám, prostě nemůže kůže chybět. Bottega Veneta však není vyloženě kožený parfém jako třeba Cabochard nebo Bandit, i když ke konci je kůže poměrně zřetelná. Do té doby jí dělají společnost velmi elegantní květiny, po jejich zeslábnutí se ukáže klasicky chyprový základ s větvičníkem, pačuli a právě kůží.

Zpočátku, dokud voněly květiny a pudr, mi Bottega Veneta mírně připomínala Kelly Calèche. Kelly je však spíš rozverná, cílená očividně na mladší zákaznice. Bottega je sofistikovaná, elegantní jako Chanel No. 19, ne však romanticky elegantní. Zároveň je velmi nenápadná, pravý opak křiklavosti. Vřele doporučuji k vyzkoušení. Zajímáte-li se o klasické chyprové vůně, třeba zmíněný Cabochard, Bottega Veneta by mohla být dobrou přestupní stanicí.

Hodnocení parfému Bottega Veneta Bottega Veneta od uživatelek 456 hodnocení

Líbí se (371)
81%
Nelíbí se (39)
9%
Neutrální (46)
10%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Bottega Veneta Bottega Veneta - umístění v žebříčcích uživatelů

47x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních
6x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Bottega Veneta Bottega Veneta


29.09.16

Zvláštní vůně. Na první přičichnutí: Jéé, jemná, hladivá a decentní. Po chvilce rozležení je temná a smutná. Nemůžu si pomoct, vidím mladou slečnu v kárované sukni, jak smutně chodí po hřbitově. Pro mě smutná, podzimní až pohřební vůně.17.12.11

Bottega Veneta … mohla bych se nechat unášet na vlnách euforického opojení. Při každém nadechnutí se nechávat ztrhnout plnou intenzitou příjemných asociací, vnímat je, ztotožňovat se s nimi …
… něha
… křehkost
… síla
… nevýslovná síla ženského „já“
… křehkost ženské duše
Vůně je okouzlující a osobitá od samého začátku. Osvěžujícími bergamotovými tóny a lehce štiplavou stopou pepře dává ihned po nanesení, znát svůj nevšední charakter. Bottega Veneta vybočuje ze zajetých kolejí většiny mainstreamových vůní. Je jinde, je výš, hraje jiný part.
V srdci vůně je uváděn jasmín. Ano, je tam a je zde velmi pěkně zakomponován. Opojná, nasládlá vůně bílých kvítků, uzamknuta v srdci parfému, mistrně vypíchnuta veškerá křehká něha jasmínové krásy a přesto zbavena nepříjemné živočišnosti, s níž se občas předvádí v jiných vonných kompozicích.
A dostávám se k samému základu a chce se mi povzdechnout. Ach, ten větvičník! Je to tak, bohužel, ale tato složka chyprových vůní není mým přítelem a snesu ji pouze občas a v malém množství. Přičítám Venetě k dobru, že s větvičníkem uzavřela úmluvu o tichém spojenectví, kdy spolu navzájem synchronizují, aniž by byl můj nos atakován příliš hrubou silou větvičníku. Tak jak on to někdy umí.
Tato vůně na mě působí jako uhlazený, elegantní celek, s jehož tvorbou si někdo znalý vskutku pohrál na výbornou. Dalším pozitivem je univerzálnost, kterou Bottega nabízí. Ať již co do stylingu, nebo do příležitostí, k nimž by se hodila či k samotnému počasí a roční době.
Bottega Veneta je …
… žena.
Zralá svým srdcem,
zralá svou krásou …
… je žena …
… co umí být v síle své ženskosti,
láskou i spásou!16.09.11

Trochu květinová, sladká přiměřeně, trochu do gurmánska, trochu více do chypre - všeho je prostě tak akorát. Jedinou chybou je neměnnost - vůně se nevyvíjela, zůstala pořád stejná. A místo aby se postupně vytrácela, tak naopak sílila..... Univerzálka na podzim a zimu.

Komentáře Bottega Veneta Bottega Veneta

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
womanka
Nováček 7 příspěvků 10.01.15 16:15

Kdo řekl, že je neměnná? :)
Já z ní hled po nanesení cítila aldehydový závan cypřišem s pačuli. Postupně ale vyprchávají a tak za hodinku z ní cítím její mechovou dřevitost a sílu. A za další hodinku jen neskutečně teplou, krapet do kysela, semišovou kůži. nádhera, co trvá a trvá a trvá … :srdce:

Na poličce 60 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 2 vzorků V tužebníku 1 parfém
Vložit nový komentář

Uživatelé a Bottega Veneta Bottega Veneta

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist