Brit for Men (Burberry)

Pánská vůně
Rok:

2004

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, zelená mandarinka, zázvor, kardamom
SRDCE: planá růže, cedrové dřevo, muškátový oříšek
ZÁKLAD: orientální dřeva, šedé pižmo, tonka

Parfuméři:

Maisondieu, Antoine

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Burberry Brit for Men

Ada

Znáte dámskou Brit? Co na ni říkáte? Jestliže si na teplé sladké vůně nepotrpíte, můžete si pánskou verzi rovnou škrtnout.
Její první závan, který je na papírku i na kůži naprosto totožný, mě okamžitě zaujal a identifikovala jsem jej jako perfektní imitaci tyčinky Milena: čokoláda s náplní štrejchnutou rumem a kořením. Na papírku je to dál celkem nezajímavé, je cítit jen cedrové dřevo a koření, orientální vůně jsou zkrátka určené k rozvíjení na teplé kůži. Lehce čokoládový charakter si Brit drží stále, ale většina úvodních tónů mizí a vůně rozehrává hřejivou kompozici různého koření na typickém teplém základu z orientálních dřev, ambry a tonky. Mezi kořením najdete zázvor (spíš sušený než třeskutě svěží, jako ho známe z Blu a jim podobných), kardamom i muškátový oříšek - vesměs neutrální věci, které se dají použít k ochucování sladkých i slaných jídel, přičemž ta sladká trochu krotí a slaným dodávají orientální pikantnost.
Brit určitě naslepo nekupujte, ale vyzkoušejte, potrpíte-li si na kořeněné vůně.

Hodnocení parfému Burberry Brit for Men od uživatelek 32 hodnocení

Líbí se (15)
47%
Nelíbí se (6)
19%
Neutrální (11)
34%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Burberry Brit for Men

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Burberry Brit for Men

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist