Burberry London (Burberry)

Dámská vůně
Rok:

2006

Složení (neověřené)

HLAVA: zimolez, anglická zahradní růže, klementinka
SRDCE: tiaré, pivoňka, jasmín
ZÁKLAD: santalové dřevo, pižmo, pačuli

Popis parfému:

Hledáte-li starou Burberry London v průhledném kulatém flakonku se žlutým obsahem, hledejte vůni Burberry. Od představení nové - tedy této - verze Londonu se původní London jmenuje pouze Burberry.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Burberry Burberry London:

Hodnocení odbornice: Recenze Burberry Burberry London

Ada

Nejdřív pro jistotu vyjasním menší zmatek, který by mohl nastat v názvech. London od Burberry je ta, kterou vidíte na obrázku - hranatý flakon obalený látkou. London se dříve říkalo i této vůni (protože má na flakonu napsáno Burberry London - to ovšem není název, ale jen konstatování, že Burberry je londýnská značka), ta se ale správně jmenuje jen Burberry a pod tímto názvem ji také koupíte. Na novějším flakonu vůně Burberry už slovo London zcela chybí, aby nemátlo.
London je čistě květinová vůně, která se bude líbit milovnicím jasmínu, gardénií a dalších vzletně bělostných květin. Nejvýraznější složkou je zimolez, který voní podobně jako jasmín, ostatně v London je i jasmín, takže si jednoduše představte opojnou vůni jasmínu, ale ne úplně ukrutnou, spíš takový ten obláček, namířený navíc pivoňkou takovým tím květinově svěžím směrem. Pokud se vám líbí třeba Crystal Noir, Premier Jour nebo Pure Poison, bude se vám zcela jistě líbit i London. Ale určitě vyzkoušet, i na papírku se mi chvílemi zdálo, jako by chytala takový dezinfekční podtón a podobné podtóny mají jak známo ve zvyku vykvétat zvláště po neuvážených koupích naslepo.

Hodnocení parfému Burberry Burberry London od uživatelek 258 hodnocení

Líbí se (168)
65%
Nelíbí se (27)
10%
Neutrální (63)
24%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Burberry Burberry London - umístění v žebříčcích uživatelů

8x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Burberry Burberry London

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Burberry Burberry London od uživatelek

Recenze Burberry Burberry London


23.08.12

Před rokem jsem byla v Anglii, konkrétně v Londýně. To co mě uchvátilo bylo, že oproti mému očekávání (čekala jsem spíše smog) Londýn voní květinami, díky všudypřítomným parkům asi.
Když jsem potom čichla k Burberry London, cítila jsem tu samou skvělou vůni.
Je to silná vůně, ale ne bolehlavová ani obtěžující. Je to pro mě vydařená vůně bílých květin, cítím jasmín a lkonvalinky. Pokaždé, když se s ní navoním a zavřu oči, přenesu se do ulic Londýna,
Pro mě jednička mezi vůněmi od Burberry17.02.11

Tak že by ten jasmín se zimolezem, jak píše Ingrid? Já totiž v udaném složení marně hladám tuberózu, po celou dobu mi London totiž hodně tou jemně kyselkavou jahodovou vůní připomíná Fracas, v London není ta Tuberóza tak soliflórovitá ale cítím ji tam velmi výrazně(hlavně v srdci).Vůně na mě působí sladkokysele, tedy osvěžujícím, nebo spíše povzbuzujícím dojmem, ale není úplně lehká, někoho by z ní mohla pěkně rozbolet hlava.Takže doporučuju na jaro, či zimu.Taková romantická trošku, ale moderně a zároveň distinguovaně, ne tak rozevlátá až naivní jako Love in Paris, London je pro ženu, která VÍ, která už má za sebou i nějaké ty prohry a bolesti, ale stále umí snít. Výdrž vynikající.28.10.08

Dlouho jsem vůbec nevěděla… Je to moje první a zatím poslední miniatura, tak ji mám ráda, ale vůně… Na začátku se mi vybavilo, jak nám rodiče na dovolené k snídani dávali na chléb s máslem rozmačkané maliny a borůvky. Voněla to stejně sladce, ale lepivě, ne hřejivě. Jakmile jsem si čichla, měla jsem chuť zapít ten vdech vodou. Potom to byly jen květy a celý ten dojem… kromě nostalgické vzpomínky (ovšem toho typu, co od parfému nečekám) to pro mě byla vůně, které mě ničím neoslovila.08.02.08

Miluju anglické detektivky (např. Hercule Poirot) a tato vůně mi přesně dotváří jejich prostředí - jasně zelená tráva, upravené zahrádky plné popínavých růží, sem tam nějaká mlha a déšť, odpolední čaj s mlékem…To všechno si představím, když ji cítím.
Už při prvním zkoušení mě zaujala nejenom příjemnou vůní, ale i výdrží (na kůži a na oblečení). Vyzkoušela jsem ji potom ještě jednou a pak už následovalo jenom objednání. :-)21.11.07

Po delším čase jsem si London zase připomněla a zase nevím,co s ním…jsou okamžiky,kdy se mi jeví naprosto úžasný a přitažlivý a pak nastávají chvíle nekonečné averze,jak už psala Ada neradno kupovat naslepo.Ovšem můj nos vnímá zimolez a jasmín jako tuberózu a frézii,pah!Pokaždé si musím uvědomit,že to má být jasmín,co mám cítit.Ale jinak má pro mne London velké kouzlo,poprvé se plně ztotožňuji s reklamou na něj,s celkovým podáním,vyzněním a hlavně s jeho tváří.Rachel Weisz je moje oblíbená herečka,není to tuctová krasavice a London není tuctová květinovka.

Komentáře Burberry Burberry London

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
amic
Nováček 1 příspěvek 15.02.16 22:52

příjemná chvilka s ním ;)

Na poličce 13 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Brach
Parfémová maniačka 502 příspěvků 02.11.16 09:57

Nedá mi to nenapsat své pocity k této vůni. Podle recenzí jsem čekala příjemnou květinovou vůni a jelikož mám takové ráda, tak jsem pořídila i vzorek. Ale pro mě je toto naprosto nenositelné, složitá směska všeho( a to nemusím žádné přímočaré vůně) …něco mi tam strašně vadí a nesnesla bych ji na někom vedle mne, natož na sobě. Za poslední dobu nejhorší vůně, s jakou jsem se potkala.

Na poličce 17 parfémů 3 miniatury 9 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 1 parfém
Vložit nový komentář

Uživatelé a Burberry Burberry London

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist