Burberry Summer for Women 2013 (Burberry)

Dámská vůně
Rok:

2013

Složení (neověřené)

HLAVA: citrusy, granátové jablko
SRDCE: frézie, konvalinka, růže
ZÁKLAD: dřevité tóny, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Burberry Burberry Summer for Women 2013

Ada

Co bych vám řekla o letošních letních limitkách Burberry? Ach jo. Nekupovat. Nevšímat si jich. Nechte je prostě ležet v regále a nemrhejte cenným místem na rukách, které můžete využít pro testovací střiky něčeho zajímavějšího. Proč si kupovat x-tou variantu na nudné svěží téma jen proto, že má na sobě lákavou značku? Dát vám tohle někdo v obyčejném flakonu, ani si toho nevšimnete.

Dámská verze začíná citrusově a rozvine se, dá-li se tomu tak říkat, do přibližně broskvového nebo jahodového nebo možná nějakého úplně jiného bonbonu. Prostě z toho voní nějaké generické ovoce a generická květina. Podle složení by to mělo být granátové jablko, ale… ne, fakt ne.

Pánská verze začíná citrusově a po několika štiplavých minutách se promění v něco tak strašného, že i slovo „generikum“ by se mohlo urazit, kdybych ho použila. Podle složení bych měla cítit mátu, jalovec a tymián na dřevitém základu, to vše zřejmě obloženo ledem, prostě úžasná představa - jenže cítím calon, calon a zase calon. Calon je chemická vonná látka, která připomíná směs zelené kůry melounu, okurky a mořského vánku, ale sama o sobě nevoní rozhodně tak hezky, jak by se z popisu mohlo zdát. Hezká je až ve vhodné směsi, což ovšem pánská Burberry pro rok 2013 není. Ta je cítit jako mix maximálně tří nejlevnějších chemek používaných v pánských parfémech, je nudná, slabá, nemá žádný vývoj, nevoní mužně, nevoní ani použitelně pro ženy, zkrátka škoda lihu a skla.

Hodnocení parfému Burberry Burberry Summer for Women 2013 od uživatelek 26 hodnocení

Líbí se (15)
58%
Nelíbí se (3)
12%
Neutrální (8)
31%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Burberry Burberry Summer for Women 2013


17.07.14

Příjemná letní vůně plná květin, svěžesti a lehkosti. Citrusy v ní nejsou patrné skoro vůbec, zato květiny cítím velmi dlouho a velmi intenzivně.
Velmi často jsem četla, že špatně drží: za mě musím však říct, že drží velmi dobře a cítím i po celém dni. Zpočátku je výrazná, ale postupem času se rozvine v květinovou náruč s dřívkovým základem, který je velmi příjemný a zajišťuje dlouhou výdrž.
Mě se prostě tahle vůně líbí, protože se na mě rozvoní do čista, až mýdlově. Až trošku škoda, že se jedná jen o limitovanou vůni.


22.05.13

Vůně je typicky letní, přesně jak ji popisují v eshopu - léto na zahradě. Zpočátku je citrusová, později se začnou klubat květiny, zřetelně cítím konvalinky a frézie. Zachytávám podobné tóny jako v Light Blue, kterou nemusím, ale naštěstí jsou jen okrajové. Asi po 2h citrusy doznívají a zůstává jemná květinkovo pižmová stopa. Ta vydrží ještě tak 1-2h a potom je vůně fuč. Ale na léto je fajn, lehká, neobtěžující, takže ano!

Komentáře Burberry Burberry Summer for Women 2013

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Burberry Burberry Summer for Women 2013

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist