The Beat (Burberry)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (ověřené)

cejlonský čaj, kosatec, zvonek, bergamot, kardamom, červený pepř, mandarinka, bílé pižmo, vetiver, cedr

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Burberry The Beat:

Hodnocení odbornice: Recenze Burberry The Beat

Ada

Cílovou skupinou vůně The Beat je mladá městská žena, nechal se slyšet Christopher Bailey z Burberry. ‚Nálada vůně je mladá, moderní, energická, dynamická, expresivní, veselá, vitální, temperamentní a kurážná…‘ Málem jsem pro tu řadu dynamických adjektiv nenašla překlady, každopádně v koutku úst se mi okamžitě začala sbíhat jedovatá slina.

Především mě dojalo bezelstné přiznání, že The Beat má ‚cílovou skupinu‘. Cílovou skupinou parfému je podle mě člověk, respektive žena, když to zúžíme. Pro pana Baileyho není The Beat parfém či nedejbože umělecké dílo, jak máme my parfémoví maniaci tendenci vůně vnímat; je to produkt, který je potřeba marketingově zabalit, vykomunikovat směrem k zákazníkovi, vyskladnit do všech možných prodejen a ideálně také co nejrychleji vyprodat, což se ovšem těžko podaří, protože konkurence je tuhá. Smutné. Ještě že máme ty tiché niky po stranách hlavního proudu.

I ten popis mě dostal. Když jsem ho četla, už jsem měla Beat na ruce, takže někde za slovem ‚moderní‘ mě to přestalo bavit; mladá a moderní ve smyslu současných trendů Beat je, ale to je asi tak všechno, dynamické, expresivní a kurážné kecy si prosím strčte za klobouk, děkuji.

Reklamní fotka na první pohled budila dojem, že by The Beat mohla být opravdu kurážná - černobílé provedení, rockerky v černém a bílém oblečení, úderný název. Jenže když se podíváte podruhé a zblízka, už vidíte, že to nejsou žádné rockerky (tváří parfému je modelka Agyness Deynová, kterou na reklamní foto namnožili, proto jsou si ty slečny tak podobné ), ale rebelky: účes je rozcuchaný přísně esteticky, nožky jsou hladké jako sklíčko a vybrané pózy odrážejí v souladu s rebelským trendem všechny tváře ženy - zamyšlenou, veselou, rozevlátou i jakože drsnou.

Vůně je samozřejmě od reality prezentované reklamou zcela odtržená. Black od Bvlgari, to je městská vůně, nesmlouvavá, temná, kontrastní, sálající beton a asfalt zavřený do flakonu. Bandit nebo Paloma Picasso jsou vůně pro drsnou rockerku v kůži a s cigaretou pověšenou na rtu.

The Beat je hebký vanilkový zákuseček politý růžovou šťávou a ozdobený bílou kytičkou. Vanilka není ve složení uvedená, ale je tam minimálně její dojem, a je úplně stejná jako třeba v Obsession Night - taková ta chladnější, jako z chladicího pultu v cukrárně. Mandarinka, bergamot a červený pepř obstarávají ovocnou, líbivě svěží složku. Kosatec a cedr přidávají na hebkosti; kosatce je tam poměrně dost, jestli ho máte rádi a v Omnii Amethyste ho bylo moc, ale jinak by styl vůně vyhovoval, zkuste The Beat. Čaj ucítíte, pokud ho budete hledat - kdybych ho neviděla ve složení, ani by mě nenapadl.

Celek je příjemný, líbivý, ale možná až zbytečně moc - a upřímně řečeno i krapet drogerkový. Po vysázení trumfů, což trvá asi tak půl hodiny, The Beat citelně zeslábne a zřídne a mnoho z ní nezůstane. Výdrž je slabá.

Doporučuji k univerzálnímu použití do prostředí, kde je cokoli vybočujícího z průměru nevhodné.

Hodnocení parfému Burberry The Beat od uživatelek 191 hodnocení

Líbí se (104)
54%
Nelíbí se (22)
12%
Neutrální (65)
34%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Burberry The Beat - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Burberry The Beat

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Burberry The Beat od uživatelek

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Burberry The Beat

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Burberry The Beat

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist