Black (Bvlgari)

Unisex vůně
Rok:

1998

Složení (ověřené)

čaj lapsang souchong, kouř, guma, pryskyřice, ambra, dřevité nóty

Parfuméři:

Menardo, Annick

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Bvlgari Black:

Hodnocení odbornice: Recenze Bvlgari Black

Ada

Black je unisexová vůně. Mému vkusu připadala více pánská. Každopádně je zvláštní, a to tak, že je zvláštní i na Bvlgari - a buď se vám bude líbit, nebo hnusit. V obou případech vás fascinuje, případně rovnou složí na zem. Ve složení je uvedený čaj lapsang souchong - to je černý čaj, upravený v podstatě uzením, takže má silné kouřové aroma. A vůni kouře najdete i v Black. Představte si starou dřevěnou krabičku z hodně vyschlého dřeva, jaká by mohla ležet třeba někde na prosluněné, trochu zaprášené půdě. V krabičce ležel vanilkový lusk a dřevo nasáklo jeho vůní; vzájemně se ty dvě složky doplňují tak, že vanilka nerozvíjí celou svoji omamně sladkou šíři a zároveň oživuje vůni dřeva, která by sama o sobě byla nudně suchá. Do této směsi si přidejte trochu kouřové vůně, trochu svěží vůně čaje, špetku mechu a sotva znatelnou špetku skořice.
A teď něco z chlapské stránky Black. Rozpálený asfalt. Horké slunce a sálající beton. Náhlý závan větru zvíří dusivé mračno suchého prachu. Zakvílení rozžhavených gum a najednou tu stojí ON, měří si vás podmanivým pohledem a jeho vůně tolik zesiluje účinek rozpálené silnice, nemilosrdného slunce a vířícího prachu, že nezbývá než definitivně přestat dýchat a padnout mu k nohám… Ano, Black mi připadá trochu dominantní a drtivá - máte-li takové fantazie, navoňte si svého chlapa Blackem!
Výhodou Black je že ji hned tak někdo nemá, odhaduji bych, že ji nosí asi tak sto mužů a žen v ČR.

Maminčin verdikt: jako pánská vůně je naprosto úžasná. Potkat chlapa navoněného Black, asi ho sežeru.

Hodnocení parfému Bvlgari Black od uživatelek 186 hodnocení

Líbí se (121)
65%
Nelíbí se (24)
13%
Neutrální (41)
22%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Bvlgari Black - umístění v žebříčcích uživatelů

7x v nejlepších vůních
4x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Bvlgari Black

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Bvlgari Black27.10.13

Silný černý čaj chladnoucí v kotlíku nad dohořívajícím ohníčkem u haldy sjetých pneumatik, v těsné blízkosti asfaltérů v pilné práci. Je to vůně hodně zvláštní (do vůně v pravém slova smyslu má hlavně na začátku dost daleko), ale pořád a pořád mě nutí čichat k ruce......a po úplném rozvonění v podobě prohřátého suchého dřeva s teplým, sladce kadidlovým kouřem je vlastně pěkná!!!


18.03.10

Tuhle vůni mám vyhrazenou na léto - jedině v teple si totiž mohu (trošku zvrhle) užít vůni asfaltu. A když už musím někam jet autem - tak jedině v ní.. Ale není to jen o gumě a asfaltu, vůně to umí být i vcelku „normální“ ale rozhodně ne nudná. Na oblečení je to spíš o čaji s vanilkou, stejně tak v chladu.

Black je teplá vůně, sametová, temná a na mne působí především elegantně, ovšem v pánském stylu - i ženu, která nosí Black, si představuji jak v černém kostýmku (lépe v kalhotech) zdraví při odchodu z práce své mužské kolegy a odjede domů svým vlastním automobilem. Pochopitelně nemá ráda romantiku ve stylu srdíček a andělíčků a s muži raději spolupracuje než flirtuje.
Jiný typ ženy pro tento parfém bude nedbalý, ale sexy. Je to dívka v džínových kraťasech, s dlouhýma nohama a pánské košili, ve které její milenec občas tráví čas v garáži. Venku je dusno a z garáže se táhne typický zápach rozpouštědel, lepidel, barev a gumy. Nad asfaltem se vlní horký vzduch. Práce v garáži je hotova a čeká se jen na večerní příjemnou teplotu, aby mohli oba vyrazit na projížďku.
Zkouším si představit Black na muži, ale nefunguje to. Je to pro mne, navzdory pánskému elementu uvnitř, příliš ženská vůně.

Nakonec veliké, veliké plus je nádherný těžký flakon, za který by se nemusel stydět typický pánský parfém.

Komentáře Bvlgari Black

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Bvlgari Black

Nový článek:

Do rovna! Netrapte vlasy při žehlení, aby vám nevypadaly jako mně

 

My ženy chceme to, co nemůžeme mít. A protože mou silnou doménou je logika a jmenuji se navíc Kudrnová, vždycky jsem chtěla krásně rovné vlasy.

Celý článek »
TOPlist