Blv Notte (Bvlgari)

Dámská vůně
Rok:

2004

Složení (ověřené)

HLAVA: kosatec
SRDCE: vodka, galgán
ZÁKLAD: hořká čokoláda

Parfuméři:

Morillas, Alberto

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Bvlgari Blv Notte

Ada

Vůni jsem před nějakou dobou zkoušela na papírku, ale spíš zběžně, a zdála se mi hodně svěží a trochu pánská.
Když jsem ji otestovala pečlivěji na kůži, byla Blv Notte opět svěží, ale jen ze začátku. Tehdy má podobný nádech jako pánská Blv - kořeněný, kyselý, trochu do citronové trávy, a opravdu lehce pánský. Dámskou Blv Notte by mohl nosit klidně i muž naladěný na unisexové vůně.
Po vyprchání svěžesti se z Blv Notte stane požitek, sestávající především z temné hořké čokolády a exotického koření v čele se zázvorem. Čokoládovostí mi Blv Notte připomněla Addict , který je ale sestavený jinak, klasičtěji, zatímco Blv Notte je modernější, svěžejší, „modřejší“ a jinak kořeněná. Až na tu hořkou čokoládu si prostě nejsou vůbec podobné Vřele doporučuji milovnicím čokolády i neotřelých vůní vůbec.
Blv Notte bych doporučila do každého počasí (přijde mi, že umí zahřát i ochladit), a hodí se na denní i večerní nošení. Také doporučuji vyzkoušet ženám, které chtějí svěží vůni, ale zatím mezi všemi těmi vodními, melounovými, leknínovými a dalšími obvyklými variacemi nenašly tu pravou.

Hodnocení parfému Bvlgari Blv Notte od uživatelek 334 hodnocení

Líbí se (225)
67%
Nelíbí se (25)
7%
Neutrální (84)
25%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Bvlgari Blv Notte - umístění v žebříčcích uživatelů

6x v nejlepších vůních
5x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Bvlgari Blv Notte

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Bvlgari Blv Notte


26.09.12

Začátek vůně je hodně ostrý…řekla bych citrusovo-zázvorovo-pepřový, ačkoliv ve složení žádná tato složka není. Je tam vodka a já jsem si vždycky myslela, že vodka není cítit :-). Poté se vůně rozvine do pudrova-do krásného, jemného a hladkého pudru. Závěr je gurmánský a sladký (nikoliv však bonbónový)- něčím mi v této fázi připomíná Noa od Cacharelu, ačkoliv ve složení si podobné nejsou (ale gurmánská nóta tam je-v BVL je to hořká čokoláda a v Cacharelu je to káva).
Závěr: vůně je určena těm, kdo mají rády proměnlivé, nefádní vůně, které se plynutím času rozvíjí. Vůně je jako den - od jiskřivého svěžího rána po gurmánský, teplý, smyslný večer. Nosila bych ji bez ohledu na roční období, snad jen ne v teplotách nad 30 stupňů. Slabší stránkou je mizerná výdrž, takže doporučuji větší balení na polévačku :-)


28.02.12

Kruciš.. Tak tohle je NĚCO. Tahle vůně mi udělala dost velkou díru do mých dosavadních preferencí a představ o tom správném :-) parfému. V reálu to znamená, že už Xtý den chodím a čuchám - tu k ruce, tu ke svetru, prostě kamkoli kde HO cítím. Než jsem potkala Notte (malou miniaturku z ebay, koupenou naslepo jen tak pro zajímavost - líbil se mi flakon) neměla jsem o Bulgari (pardon) valné mínění. Kromě Thé Vert a jeho dalších „čajovek“, ale to je trochu jiná liga. Že v jeho řadách potkám tohohle tichého démona mě fakt nenapadlo.
Jak mi voní? Nejvíc zezačátku, tak první půlhodinu, kdy cítím ostřejší tóny vodky, která na mě působí jako děsně příjemná desinfekce (no fakt by mě nikdy předtím nenapadlo, že se mi bude líbit vůně desinfekce, ale neumím to nazvat jinak). Potom ji postupně střídá ten nejpříjemnější dětský pudr jaký si umím představit, i ta troška hořké čokolády by se našla. Pánský mi tedy nepřijde ani chvilku, nevím co bych si myslela o chlapovi, na kterém by ho cítila.
Jediná věc, která je pro mě trochu frustrující, a asi bude mít vliv na spotřebu, je výdrž a siláž. Ale - nikdo není dokonalý :-) Holt to chce víc flašek, a raději do zásoby.


26.01.12

Jak píše Áda, začátek je svěží pánský. Na chvilku jsem se zarazila jestli je to fakt dámský parfém. Pak jsem nos zabořila do taštičky s potřebami pro miminka, ucítila jsem dětský zásypový pudr a ten klasický modrý olejíček Aviril Baby. Začala sládnout, ale nádech dětského pudru si zachovala. Bohužel čokolády, jako takové, jsem se nedočkala.


18.04.07

Blv Notte podle složení slibuje nevšední zážitek a nezůstane jen u slibů. Čokoláda i vodka z popisu je v Notte dobře čitelná. Přičemž čokoláda je hodně tmavá, hořká a neumatlá Notte protivnou sladkostí, spíš s sebou přinese trochu suchosti. Notte si sedne na kůži a splyne s ní. Svou auru výjimečnosti nevnucuje násilně a tvrdě okolí, ale drží se v blízkosti své nositelky. Po vyprchání nejsvrchnějších tónů se už v průběhu rozkládání příliš nemění - což osobně chápu jako pozitivum. Je slabě pudrová, sofistikovaná, krystalicky čistá i nasládle teplá po kosatci. Nabízí se srovnání s Blu, charakterově jsou si poměrně podobné a přitom jiné. Blu je dívka v právě dosušených a mýdlem vydrhnutých šatech bezstarostně usrkávající pod teplými slunečními paprsky vychlazený zázvorový čaj, kdežto Blu Notte je sice tatáž dívka ale v jiné situaci a společnosti - večer, vane chladný vánek, je elegantněji oblečená, vkusně nalíčená, nenuceně konverzuje a popíjí suché Martini. Martini je alkohol, který se mi v souvislosti s Blu Notte jako celkem vybaví spíš, než ve složení zmíněná vodka. K výdrži - Blu Notte je, alespoň na mojí kůži, nesrovnatelně trvanlivější než Blu, ovšem neznám verzi Blu Absolute, která se výdrží Notte možná vyrovná…

Komentáře Bvlgari Blv Notte

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Bvlgari Blv Notte

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist