Blv Pour Homme (Bvlgari)

Pánská vůně
Rok:

2001

Složení (ověřené)

kardamom, jalovec, listy jinanu, šedé týkové dřevo, květ tabáku, zázvor, galgán, santalové dřevo

Parfuméři:

Morillas, Alberto

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Bvlgari Blv Pour Homme:

Hodnocení odbornice: Recenze Bvlgari Blv Pour Homme

Ada

Svěží, po rozvonění kořeněná vůně. Nejintenzivnější složkou je kardamom, kysele svěží, kořeněná složka, která v Blv připomíná citronovou trávu - lemongrass. Kloní se spíš na modrou, vodní stranu než k typické santalově-kořenité mužské vůni, po celou dobu však zůstává jasně pánská a je proto vhodná i pro muže, kterým se moderní jemné pánské vůně nelíbí.

Všimněte si, že Blv vůbec neobsahuje čaj, jestliže vám tedy bvlgariovské čajové pokusy lezou na nervy, u Blv (dámské i pánské) budete v bezpečí. Pro zajímavost, i dámská vůně má jako základ zázvor, je však doplněný vanilkou a květinami (akácií, wistérií a květem lnu).

Přestože je velmi svěží, doporučila bych ji do chladnějšího počasí, zdá se mi totiž, že v teple chytá trochu (pro mě) nepříjemný kouřový podtón á la Black. Půjde ovšem o dost subjektivní pocit, doporučuji proto vyzkoušet.

Složení Blv pour Homme v pěkném grafickém provedení přímo od Bvlgari. Blv je podle výrobce dřevitě kořeněná vůně, sestávající z jiskřivé svěžesti kardamomu, hořké průsvitnosti jalovce, živé svěžesti jinanu, silného a rafinovaného týku, sametové hladkosti tabákových květů, vibrující svěžesti zázvoru, teple kořeněného galgánu a smyslného santalového dřeva.

Hodnocení parfému Bvlgari Blv Pour Homme od uživatelek 24 hodnocení

Líbí se (16)
67%
Nelíbí se (2)
8%
Neutrální (6)
25%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Bvlgari Blv Pour Homme

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Bvlgari Blv Pour Homme

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist