Omnia Amethyste (Bvlgari)

Dámská vůně
Rok:

2006

Složení (ověřené)

zelená míza, růžový grapefruit, kosatec, bulharská růže, heliotrop, sluneční dřevo

Parfuméři:

Morillas, Alberto

Atributy:

kosatec šeřík

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Bvlgari Omnia Amethyste:

Hodnocení odbornice: Recenze Bvlgari Omnia Amethyste

Ada

Omnia Amethyste je třetí přírůstek do rodiny Omnií. Řadu zahájila netradičně gurmánská, čokoládově čajová Omnia, následovala oblíbená svěženka Omnia Crystalline a teď tu máme fialovou Amethyste, stále ve stejném flakonu, který je pěkný na pohled, ale jeho ovládání vyžaduje trochu cviku. Mačkat musíte energicky, když zmáčknete nesměle a opatrně, rozprašovač vás místo jemného poprašku vůně pomstychtivě počůrá.

Omnia Amethyste byla od začátku určena hlavně pro asijský trh, kam se také dostala dobrý rok předtím, než jsme ji v obchodech objevily my, velké bílé opice. Mezi Asiatkami jsou prý nejoblíbenější jemné, svěží vůně (žádné Opium Fleur Shanghai); Asiaté mají ze všech lidských ras nejméně výrazný tělesný odér, možná proto jemné vůně s jejich kůží nejlépe ladí - nebo je to podmíněné kulturně a prostě jim jsou takové parfémy nejpříjemnější. I v našich končinách byly před nějakými 130 lety považovány za slušné pouze svěží kolínské a dáma, která by se zlila orientálním parfémem, by byla odsouzena jako lehká děva bez špetky vkusu.

Amethyste začíná jako bonbonkově sladká vodička - jako sladce ovocné bonbony, ne čistě ovocné. To vydrží asi tak 15 minut a potom se rozvine květinové srdce s kosatcem. Nevím, zda to byl záměr nebo to vyšlo náhodou, ale kosatcovo-květinová kombinace v Amethyste mnoha nosům včetně toho mého voní silně šeříkově. Celkově jde opravdu o velmi jemnou, květinově ovocnou (víc květinovou) vůni, příjemnou a optimistickou - jako když na jaře začne být teplo.
Podobně jako Crystalline, i Amethyste lehce vybočuje z obvyklého svěženkové průměru, ale ne zase tolik, aby se dala prohlásit za nějak extra originální. Stejně jako ostatní Omnie, i tuto rozhodně doporučuji před koupí důkladně vyzkoušet.

Hodnocení parfému Bvlgari Omnia Amethyste od uživatelek 205 hodnocení

Líbí se (114)
56%
Nelíbí se (30)
15%
Neutrální (61)
30%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Bvlgari Omnia Amethyste - umístění v žebříčcích uživatelů

6x v nejlepších vůních
3x v nejhorších vůních
2x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Bvlgari Omnia Amethyste

Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Bvlgari Omnia Amethyste od uživatelek

Recenze Bvlgari Omnia Amethyste


15.04.16

Ametyst mě překvapil svou proměnou. Nejdříve na mne dýchnuly rumové pralinky a to v silně koncentrovaném nálevu. Až tedy nepřijemně. Později se parfém rozprostřel do sebevědomého závoje květů. Rozhodně to není parfém pro šedé myšky, naopak pro ženy vamp ! S tímto parfémem se neztratí, naopak už zdálky je tento voňavý éter prezentuje, s kým prosím mají ostatní tu čest !


26.09.12

Tuto vůni jsem poprvé nasála ze známé, a sála a sála dlouho… Vůně mě oslovila, zalíbila se mi, zalíbila se mi i síla a výdrž. Ale když jsem si parfém koupila, zjistila jsem, že na mně vůně voní jinak. Osobně je na mě vůně až jakoby kořeněná, rozhodně převládají květiny jakoby s pepřem… musím říct, že je skutečně hodně silná, vůni jsem cítila dokonce stále i ze sebe, což mi bylo nepříjemné. Ale okolí reagovalo celkem příznivě, však mě také bavila dokud sem ji čmuchala z někoho jiného :-) už bych do ní nešla. Není to můj šálek kávy.21.12.11

Příjemná květinovka - zpočátku šeřík i s lístečky (ale ne jako když člověk zblízka přičichne - spíš závan vůně cestou kolem rozkvetlého keře), pak doplněný jemnou růží. Moc příjemná vůně, neobtěžující, taková decentně „jásavá“. A se slušnou výdrží.30.07.09

Na první stříknutí na papírek se mi moc líbila, cítila jsem něco jako šeřík (ten můžu), ale tak po 20 minutách to podle mne pěkné začalo mizet a zůstalo, nemohu si pomoci, jen trochu lepší „mýdlo s jelenem“… Zkusím jí dát příště ještě šanci na kůži, jestli to bude jiné, ale nevím, nevím…

Komentáře Bvlgari Omnia Amethyste

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Bvlgari Omnia Amethyste

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist