Omnia Green Jade (Bvlgari)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

HLAVA: zelená mandarinka, pramenitá voda
SRDCE: řeřicha, bílá pivoňka, květ hrušně, jasmín
ZÁKLAD: pistácie, bílá dřeva, pižmo

Parfuméři:

Morillas, Alberto

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Bvlgari Omnia Green Jade:

Hodnocení odbornice: Recenze Bvlgari Omnia Green Jade

Ada

A máme ji tady, novou Omnii. Přestože jsem tušila, že půjde o velmi lehkou vůni a příspěvek do nekonečné řady svěženek, stejně jsem se na ni těšila. Znám všechny Omnie, všechny mají něco do sebe - a mám ráda značku Bulgari, protože ve většině jejich vůní je alespoň špetka originality. Jednou z těch originálnějších je původní Omnia, zvláštní směs čaje, koření, ovoce a bílé čokolády. Nevím, co Bulgari vedlo k vytváření odnoží Omnie, které jí nejsou ani trochu podobné - zatímco Omnia je orientální (či orientálně-gurmánská) vůně, všechny tři zatím představené odnože jsou lehké svěženky. Možná jenom chtěli vidět, jak bude nezvyklý flakonek složený ze dvou do sebe zapadajících prstenců vypadat v jiných barvách. (V tom případě bych prosila ještě zlatožlutou Omnii Topaze, tyrkysovou Berylii a černou Obsidian!)

Připomeňme si stručně i Omnii Crystalline a Omnii Amethyste; bílá verze rozvíjí průzračně vodní téma, voní po lotosovém květu a obsahuje jemné dřevité a krémové tóny. Fialová Omnia voní polovině lidí šeříkově a druhé polovině kosatcově. Obě lehce vybočují ze svěžího průměru a nejinak je na tom Omnia Green Jade.
Začátek je silně citrusový, kyselý, vydrží asi tak čtvrt hodiny a potom vůně víceméně vezme roha. Na papírku je zřetelnější a déle vydrží než ruce, ale voní jinak. Na ruce jsou cítit svěží kvítka opláchnutá čistou vodou a jemně krémový podtón, na papírku po šesti hodinách voní lehounce fialkový pudr s dřevitými podtóny.

Vyzkoušení Green Jade vám určitě rozmlouvat nebudu, zkuste na ruce i na papírku (nebo si postříkejte rukáv). Připomínám, že s flakonkem je horší manipulace, musíte ho zmáčknout energicky, aby opravdu stříkl a neplivl na vás jen tenký čůrek. Vůně je přímo předurčena na léto, nicméně ta výdrž je tentokrát opravdu špatná (a to i ve srovnání s Crystalline, která na tom také moc slavně nebyla). U Bulgariho to ve snaze udělat lehoučkou vůňku přehnali a naředili ji tolik, že to ani hojná aplikace na oblečení moc nezachrání. Pokud si ji budete chtít koupit, berte rovnou největší flakon.

Pro zajímavost, jak je to s barvou flakonu: po internetu se potulují různé obrázky. K článku jsem se snažila vybrat foto, které by co nejlépe vystihovalo realitu. Barva není ani jedovatě žlutozelená, ani trávově zelená, ani šedozelená, charakterizovala bych ji asi jako světle lipově zelenou. Je příjemná a nebude na poličce dělat ostudu.

Hodnocení parfému Bvlgari Omnia Green Jade od uživatelek 195 hodnocení

Líbí se (119)
61%
Nelíbí se (24)
12%
Neutrální (52)
27%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Bvlgari Omnia Green Jade - umístění v žebříčcích uživatelů

4x v nejlepších vůních

Recenze Bvlgari Omnia Green Jade


19.02.12

Na začátku mě nemile překvapila kyselá vůně zelené nedozrálé mandarinky. Než jsem se stihla vzpamatovat, vůně se začala velmi rychle měnit. Kyselost vystřídala květinová svěžest a vůně čerstvě vypraného prádla. Z květin ucítíte spolehlivě jenom pivoňky, jasmín je sice uvedený ve složení, ale ve vůni ho jaksi postrádám. Poslední a nejkrásnější fáze je pudrová a nejvíce jsou cítit sladké pistácie. Výdrž mě velmi překvapila, jedno stříknutí vydrželo vonět na kůži něco přes 8 hodin. Na svěženku více než úctyhodné. Pokud byste hledali podobnou vůni, jen méně kyselou a místo bílých květin strpíte květiny vodní a oželíte pistácie, pak doporučuji Versace Versense.22.12.11

Začátek vodově citrusově květinový - kytky a citrón namočené ve studánce s ledovou vodou. Ovšem poměrně rychle nastoupila nasládlá hladká dřeva a vůně zkrémovatěla a zpudrovatěla. Univerzální jarně-letní vůně - dřevitá svěženka, která má svou úroveň. Překvapila mě výdrž - 1 silný střik na hřbetu ruky vydržel 10 hodin (a to jsem mezitím konala různé domácí práce a namáčela ruku do vody).

Komentáře Bvlgari Omnia Green Jade

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Bvlgari Omnia Green Jade

Podobné parfémy Bvlgari Omnia Green Jade

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist