Petits et Mamans (Bvlgari)

Dámská vůně
Rok:

1998

Složení (ověřené)

petitgrain, mandarinka, bílá broskev, kosatec, vanilka

Parfuméři:

Lorson, Nathalie

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Bvlgari Petits et Mamans:

Hodnocení odbornice: Recenze Bvlgari Petits et Mamans

Ada

Účelem této vůně je být „miminkovská“. To se rozhodně podařilo, byť pouze ze začátku - voní prakticky přesně jako dětský pudr (takový ten z modré nádobky, kterým nás matky zasypávaly, když jsme byli malí). Po nějaké době (cca po hodině) se do vůně pudru začne vkrádat nejprve příjemný sladký tón, asi jako kdybyste do nádobky přihodili kousek teplé cukrové vaty. Když však zmizí srdce parfému (cca po 3 hodinách), zůstane už jen ta sladká vůně, a přestože jemná vůně dětského pudru asi není protivná nikomu, o sladkých tónech se to říct nedá. Nejde ovšem o obvyklé „sladké“ tóny z jiných vůní, ale o poctivý teplý cukr - jako když jíte cukrovou vatu, projdete kolem stánku s oříšky praženými v cukru, nebo kolem stánku se sladkým popcornem. Sladký základ vydrží až nepříjemně dlouho, celý den v plné síle. Nosit bych ji určitě nechtěla, a do tepla bych si ji vzala jen pod nějakou hodně krutou pohrůžkou.
Někde najdete ve složení uvedený heřmánek, ale Bvlgari na svém webu heřmánek vůbec neuvádí a ve vůni jsem ho rozhodně necítila.

Hodnocení parfému Bvlgari Petits et Mamans od uživatelek 137 hodnocení

Líbí se (66)
48%
Nelíbí se (32)
23%
Neutrální (39)
28%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Bvlgari Petits et Mamans - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Bvlgari Petits et Mamans


06.08.16

PetM jsem poprvé vyzkoušela krátce po jejím uvedením na trh a kdybych tehdy měla psát recenzi, byla by hodně podobná Adině zkušenosti: po rozvonění protivná sladkost, která s dětským pudrem neměla nic společného. Nedávno jsem jí dala znovu šanci a nakonec jsem si ji i pořídila, protože je na hony vzdálená vůni, kterou jsem si pamatovala. Pudr (nebo dětské ubrousky) cítím víceméně pořád, časem vynikne tón ovoce a čaje, sladké tóny se drží v pozadí a celkový dojem jen dokreslují. Pokud tahle vůně prošla reformulací, tak jí to rozhodně prospělo.


20.12.13

Souhlas s předchozími recenzemi..začátek naprosto dokonalý-ve smyslu absolutní vůně čistoty(kam na PeM hrabou veškeré white musky atd… ).Pudr a ubrousky.Po odeznění prvního závanu trošku zeslábne,ale pořád má docela grády,drží na oblečení,je cítit i druhý den..Vůně na noc,na den,kdy chcete klid a mír,čistotu,jem­nost…Zminovanou broskev(byt bílou) necítím vůbec..
Když se s ní navoním,mám chut' natřít kolem sebe všechno na bílo a kompletně zapudrovaná se posadit na bílou pohovku,pustit si nějakou romantickou klavírní klasiku a růžové žužu bonbony zapíjet heřmánkem,zatímco bílé záclony vlají ve větru…Dokonalý parfém pro domácí relaxaci.Určitě půjdu do většího balení.


31.07.12

Prvoplánově heřmánková tato vůně určitě není - ty by musela být malinko nahořklá a to není..... První závan: Teplý sladký čaj na stolku vedle čistě bíle povlečené voňavé postele, kde se prochází čerstvě nakrémovaná slečna /nebo mamina s mimčem?/. Sladší, jemná, čistá, trochu cukrová. Doporučuji všem, kteří nechtějí experimentovat a mají rádi sladší /ve smyslu cukrkandlové/ a jemné vůně.


23.01.12

Ó ano. Už léta hledám vůni, která by voněla po dětském pudru. Tohle je naprosto přesná trefa. S přivonením jsem se vrátila do doby, kdy jsem jako aupair vstoupila do dětského pokoje a cítila dětský ubrousky a pudr. Takhle na uvolnění perfektní, nicméně asi ne příliš nositelná každý den a ven. Prostě pro potěšení.

Komentáře Bvlgari Petits et Mamans

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Bvlgari Petits et Mamans

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist