Rose Essentielle (Bvlgari)

Dámská vůně
Rok:

2005

Složení (ověřené)

turecká růže, černý rybíz, ostružiny, růže Prelude, pačuli

Parfuméři:

Piquet, Beatrice

Atributy:

růže zimolez fialka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Bvlgari Rose Essentielle:

Hodnocení odbornice: Recenze Bvlgari Rose Essentielle

Ada

Název Rose Essentielle slibuje růžovou vůni, příbuznost s Bvlgari pour Femme zase jemný květinový parfém s teplým základem. Obojího se vám dostane měrou vrchovatou, ačkoli ze začátku je Rose Essentielle fialková. Musíte chvíli počkat, nechat ji trochu rozležet, a fialka se postupně rozpustí v květinovém srdci, kterému pak vládne spolu s typickou vůní růže. V růži není tolik patrný takový ten lehce ovocný tón, jaký růžové vůně často mívají, protože Rose Essentielle má teple pudrový základ. Nenajdete v ní žádné svěží, ovocné nebo zelené tóny, jsou to čisté květiny s pudrem. Řekla bych o ní, že je taková mile starodávná, ale nerada bych, aby to vyznělo jako nadávka; myslím to v tom smyslu, že je jednoduchá, nesnaží se smíchat všechny možné složky ani experimentovat s bylinami, neobvyklými citrusy nebo těmi nejnepředstavi­telnějšími gurmánskými složkami. Je to prostě teplá květinová vůně, tečka. Možná právě takovou jednoduchou (v jednoduchosti je krása) teplejší vůni hledáte, ale jestli jste zvyklé na složité vůně a jejich propletená harmonie lahodí vašemu nosu, bude vás Rose Essentielle nejspíš nudit a neshledáte na ní nic extra.
Přemýšlela jsem, jakou ženu bych si představila jako nositelku Rose Essentielle. Vyloučila jsem ženy prudce elegantní, protože Rose je taková prostá. Vyloučila jsem i rozevlátou romantiku, i když k té už by to šlo - ale Rose je taková trochu tajemnější a vznešenější. Taková mladá šlechtična z období romantismu, kdy se nosily šaty, které z dnešního pohledu vypadají zčásti elegantně a zčásti jako pro princeznu. Dívka s aristokraticky rovným držením těla a zasněným úsměvem, ale klidně i její babička, která si neostříhala dlouhé vlasy a má stejný úsměv jako její vnučka.
Protože je příjemně pudrově teplá, hodí se Rose Essentielle zvlášť na zimu a podzim. Využijete ji přes den a ke slavnostnějším příležitostem, ke kterým se hodí prostší, čisté vůně - třeba na svatbu.

Hodnocení parfému Bvlgari Rose Essentielle od uživatelek 162 hodnocení

Líbí se (94)
58%
Nelíbí se (24)
15%
Neutrální (44)
27%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Bvlgari Rose Essentielle - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Bvlgari Rose Essentielle

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Bvlgari Rose Essentielle od uživatelek

Recenze Bvlgari Rose Essentielle08.11.12

Jemná lehká starorůžová, trošku natrpkle čajová,
důstojna svému duchu se do prostoru nehrne
a bohužel ani moc nedrží.
Příjemná vůně na doma na gauč ke knížce a čaji.25.05.09

FLIRT SE SLEČNOU RŮŽOVOU:…veselá a nespoutaná, přímočaře jednoduchá, naivní a přitom roztomile vychytralá, boubelatá růžolící slečna, co jedním růžovým střevíčkem zkoumá roztěkaně krajinu dospělosti a druhým, s utrženou přezkou, vězí ještě v dětství, panenka v ušmudlaných šatičkách leží pohozena v koutě…v kalendáři velkolepě začalo minulé století, ale ji zajímá, jestli bělavý, po broskvích vonící pudr, kterým tak štědře nadýchanou labutěnkou poprašuje před benátským zrcadlem své kulaté tvářičky, krev a mléko, z ní magickým kouzlem udělá bledolící, delikátní krasavici, vzdychající nyvě v okně s krajkovou záclonou a bujícími muškáty, co vede na městskou promenádu…vtahujíc tváře, aby obličej byl co nejpřepadlejší, se soustředěně souká do nových, smetanově růžových, krajkových šatů, které zrazují ten sen o bledé víle poodhalujíc bujná ňadra, tísněná růžovou krajkou a povlávajíc volánem rukávů tak, až světlá pleť buclatých bílých paží každou chvilku osvobozeně zableskne…ještě utahuje růžovou saténovou stuhu v pase, sahá po krajkovém slunečníku a pak už dětsky splašeně vybíhá do horkých šípů červnového slunce…nejde sama a mávnutím kouzelného proutku je z rozjíveného dítěte cudná slečna, vzhlížející ke svému společníkovi, vysokému tmavovlasému mladému muži, pohledem plaché laně, stíněným krajkovou kresbou slunečníku…bok po boku pak vedle něho cupitá travnatou polní cestou, ve kterou se nepostřehnutelně proměnil rozpálený chodníček maloměsta a jak se cesta noří mezi ploty starých zahrad, porostlé barvínkem a šťavnatými růžovými polyantkami, které jakoby ronily zhmotnělé kapky své medově růžové vůbně pod jejich nohy, nabývají její gesta rozmáchlosti, švitořící pusa se široce usmívá, z očí plaché laně odletují nebezpečné jiskérky a tváře pod pudrovým popraškem už ani zdaleka nejsou bledolící…slunečník je stále častěji použit k dokreslení gest a mladý muž je, ať už si to uvědomil, či ne, pomaloučku omotáván tenoučkou růžovou pavučinkou. Cesta míří k lesu a na jejím nekrytém úseku rozvinou paprsky odpoledního slunce plnokrevnou růžovou svěžest, sladkou a šťavnatou, teď už jen zpola krytou krajkovím, cesta se noří do smaragdově zeleného voňavého přítmí, mávnutím kouzelného proutku se mění v pěšinku a smích, který se po ní ještě před chvilkou sypal jako přetržené korálky, odnesl někam závan podvečerního vánku. Stébla trav, ohnutá něčí nožkou, se narovnávají a cestička jako by byla opuštěná již věky. Za zákrutem pěšiny nespoutaně bují světlounce zelené mlází, nenechavé prstíky ostružinových keřů se natahují po lemu šatů, jež je míjí a když neuspějí, setřesou alespoň do trávy pár boubelatých černých ostružin…poslední paprsky podvečerního slunce žíhají nepravidelnými pruhy jehličí pěšinky a na pokraji mlází se bělá zapomenutý krajkový slunečník…

Komentáře Bvlgari Rose Essentielle

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Bvlgari Rose Essentielle

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist