Voile de Jasmin (Bvlgari)

Dámská vůně
Rok:

2005

Složení (ověřené)

zelená míza, živý jasmín sambac, konvalinka

Parfuméři:

Lorson, Nathalie

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Bvlgari Voile de Jasmin

Ada

Voile de Jasmin znamená v překladu „jasmínový závoj“. Vůně je novinkou roku 2006 a soudě podle tvaru flakonu navazuje na Bvlgari Pour Femme, sladkou a pudrovou květinovou vůni, která mimochodem také obsahuje růži a jasmín. Od Voile de Jasmin jsem tedy čekala něco podobného, pouze se zdůrazněnou jasmínovou složkou.

Začátek je takový trochu řídký, rozhodně nic, co by mě v parfumerii přimělo koupit si Voile de Jasmin v prvních pěti minutách. Připomínal mi spíš jednoduchou fialkovou kolínskou vodu (k síle nutno podotknout, že Voile de Jasmin je toaletní voda). Ano, Voile de Jasmin mi opravdu voněl spíš po fialkách než po jasmínu, zřejmě výsledek mixu svěžích a květinových složek. Teprve když se trochu usadil a rozvoněl, dal se v něm najít jasmín, růže, růžové dřevo i mimóza. Celkový dojem je spíš květinově lehký a svěží, ne tak výrazně sladce teplý jako u Bvlgari Pour Femme. I Voile de Jasmin však má teple pudrový základ, kterého se zvlášť na konci dočkáte v ne sice hojném, ale určitě rozpoznatelném množství.

Voile de Jasmin je příjemná, spíše lehčí vůně, která se bude nejvíc líbit milovnicím jasmínu. Co do použití je univerzální, hodí se pro každý věk a pro každou příležitost, pracovním dnem počínaje a nějakou slavnostní událostí konče. Nikomu nebude vadit a způsobovat nevolnosti nebo bolesti hlavy. Je to i vhodný dárek, když chcete dát vůni a nevíte přesně jakou - Voile de Jasmin neurazí, i když se může stát, že ani nenadchne.

Hodnocení parfému Bvlgari Voile de Jasmin od uživatelek 96 hodnocení

Líbí se (53)
55%
Nelíbí se (10)
10%
Neutrální (33)
34%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Bvlgari Voile de Jasmin - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Bvlgari Voile de Jasmin

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Bvlgari Voile de Jasmin


26.12.13

Na úvod mi voní jako svěží louka pod rozkvetlým stromem. Ale není v tom ani stopa po těžké opojnosti. Je to čistá, svěží květinová vůně, při které se jednomu chce běžet. Po chvilce se ozve mírně štiplavý „přísnější tón“ (Zelená míza? Bergamot?). A nakonec se vše přelije do jemné květinové pudrové vůně. Vůně je velmi jemná, nevtíravá skoro by se dalo říct, že je něžná a pro mě je dokonale intimní a čistá. Jsem si skoro 100% jistá, že nikomu nezpůsobí bolest hlavy.
Pokud se s ní vysloveně nepolejete, tak nikoho v okolí neomráčíte. Ale pokud se k Vám někdo dostane dostatečně blízko tak ji jistě ucítí.
Pravdou ale je, že se na mě příliš dlouho nezdrží - a mě to vlastně ani nevadí - nesnáším ty opojné držáky, které jsou cítit i za týden. Děsí mne, že by se za mnou vůně táhla jako mrak.


28.02.12

absolutní čistota,vždy když se navoním tak mám pocit jako bych právě přišla z báječné koupele anebo se proměnila v éterickou vílu.Jedním slovem nádhera.Krásná,nev­tíravá vůně,která neobtěžuje okolí a je jen pro mě a mého manžela01.02.11

Ty tóny, co znám z Bvlgari Pour Femme tam jsou hned od začátku, prostě poznáte, že je to Bvlgari, ale… tohle je příjemný, svěží, šťavnatý jasmín, doplněný dalšími bílými květy a to vše v pudrovém duchu.

Na křišťálovou mísu polože natrhaný jasmín s lístky, sem tam ještě nějaké jiné květy a pak jemně labutěnkou naneste trochu pudru. Hotovo.

Krásná, jarní, osvěžující vůně a jelikož mám teď před svatbou tak si myslím, že i tam by se velmi hodila. A výdrž? Bvlgari na mě drží dlouho, takže i zde výdrž dobrá…

Komentáře Bvlgari Voile de Jasmin

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Bvlgari Voile de Jasmin

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist