1996 Inez & Vinoodh (Byredo)

Unisex vůně
Rok:

2013

Složení (ověřené)

HLAVA: bobule jalovce, černý pepř
SRDCE: kosatec, fialka, kožený tón
ZÁKLAD: černá ambra, vanilka, pačuli

Popis parfému:

Původně neprodejná a dostupná jen jako osobní dárek od Bena Gorhama v limitované edici jako "Kirsten-96", jejíž název byl inspirován stejnojmennou fotkou dua fotografů Inez a Vinoodh.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Byredo 1996 Inez & Vinoodh od uživatelek 54 hodnocení

Líbí se (44)
81%
Nelíbí se (3)
6%
Neutrální (7)
13%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Byredo 1996 Inez & Vinoodh - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních

Kategorie vůně Byredo 1996 Inez & Vinoodh od uživatelek

Recenze Byredo 1996 Inez & Vinoodh03.11.13

Tohle je krásnej starej papír! Snad za to může pepř s jalovcem, snad něco jinýho, ale jedno je jistý: ten papírovej úvod je nezapomenutelnej a natolik originální, že zapomínám na Myrrhe & Delires i další oblíbený celulózky. U papíru ale nezůstáváme, bylinnej tón jalovce sílí, přihodíme kůži, podpálíme hranici a posouváme se směrem nařachaný pecce a ani vzdáleně mi neni jasný, kam tohle směřuje. Až mi z toho stoupá adrenalin. A už se jak velká voda hrne ambra jak od Forda a říká mi Zapomeň, cos doteď cejtila, nesu fialky. Nese? Vleče je za sebou na řetěze. Seřeže je ještě pro jistou koženejma důtkama a zařve Tak voňte, bestie! S největším sebezapřením se teda rozvoní nejdřív jedna a potom zděšeně následujou ty ostatní. Spokojená ambra si dává dvacet a pošle za sebe na místo bachařky neméně drakonickou pačuli. Ta si fialky pohlídat umí a najde společnou řeč taky s vanilkou, která přišla na čumendu. Inez & Vinoodh, to je šílenství, strhující šílenství. Je teatrální, zuřivá a k zešílení podmanivá.


10.10.13

Už jsem to naznačovala, že Ben Gorham se poslední dobou zlepšuje a v této limitované edici, která se původně ani neměla prodávat, odvedl skvělý kus práce. Když bych to velice zjednodušila v podstatě vytvořil vlastní zahuštěnou noir-semišovou verzi White Suede s pudrovými tóny, přidal víc černého fialkového sametu, vynechal pižmové drhnutí a do drydownu přidal máslový kosatec z mé milované Iris Ganache. Ale to už hodně předbíhám.

Černý semiš přichází po pěšině ihned, ošlehaný chladnou svěží dešťovou přeháňkou a pepřovým prachem. Má plášť z černého fialkového sametu. Ve vlasech mu ulpělo několik vlahých zelených lístků, které mu tam nafoukal vítr. Zatřepe hlavou a lístky padají na deštěm navlhlou zem.

Konečně dorazil k přístřešku, kde v krbu doutná černá pryskyřičnatá ambra a pálí se dřevo. Tu a tam z něj šlehají malé jiskřičky a rozptylují po místnosti zlatý vanilkový prach.

Po nějaké době si černý semiš uvědomí, že v tom černém kouřovém oparu není sám. Vanilkový prach se totiž celou dobu soustředil do rohu místnosti, kde zhoustl a vykouzlil mu společnici v podobě nádherného máslového kosatce z Iris Ganache, tady ovšem s méně sladkou tmavou čokoládou :srdce: .

Jednou stranou je to zasněné, sladké a nevinné a zároveň je z vůně cítit snaha o jistou provokativnost. V životě by mě nenapadlo, že můžu potkat stopu Lutense, Forda a Wassera v jedné vůni, no Ben Gorham to dokázal :palec: . Má u mě jen jediný vroubek a to je malý objem :cert: pro takovou vůni.

Komentáře Byredo 1996 Inez & Vinoodh

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
micuska6
sv. Parfema z Kecálburgu 4229 příspěvků 20.04.15 12:47

Až neuveriteľne moudjahidine vystihla atmosféru tejto vôni. Hlavne tú ambru, ako vlečie na reťazi fialky a rozkazuje im. Len zabudla dodať, že tá ambra má na sebe kožený oblek dominy.

Na poličce 74 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Byredo 1996 Inez & Vinoodh

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist