Seven Veils (Byredo)

Unisex vůně
Rok:

2011

Složení (neověřené)

mrkvové semínko, piment, tahitský vanilkový květ, oleandr, glycin, orchidej, santal, vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Byredo Seven Veils:

Hodnocení parfému Byredo Seven Veils od uživatelek 43 hodnocení

Líbí se (37)
86%
Nelíbí se (1)
2%
Neutrální (5)
12%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Byredo Seven Veils - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Recenze Byredo Seven Veils


21.11.16

Nanesu vůni ze vzorku a nedočkavě přičichnu. Nejspíš moc brzy, protože mě ovane alkohol - kořeněný sladký likér. Zavřu oči… a jsem na rozlehlé pláni, všude kolem bílo. I obloha je bílá, takže není poznat, kde končí země a začíná nebe. Vzduchem poletují sněhové vločky. Všimnu si, že po dopadu na mou ruku neroztávají. Je to vanilkový pudr. Vzduch kolem je vanilkou přesycen. Nikde nikdo. Jen podél mne se do nekonečna táhne dřevěný plot. Line se z něj vůně hřebíčku a umocňuje pocit sterility tohoto místa. Slunce nesvítí, přesto prostor prostupuje světlo. Pomyslím si, že toto místo je nejspíš na hranici mezi životem a smrtí. Ale, co ten plot tady? Neměl by tu spíš být tunel a světlo na jeho konci? Zpoza plotu zlehka přivane vítr vůni orchideje. Prostorem se rozlehne (skoro hmatatelný a jako špetka pepře břitký) hlas: „Nemusíš tu být, máš na výběr…“. A já tolik chci vonět k orchidejím! Snažím se znovu a znovu přelézt plot, ale je příliš vysoký. Námahou umdlévám a kolem se rozprostře mlha hustá jako kondenzované mléko… zamrkám víčky a jsem zase při smyslech, nos zabořený do navoněné látky.

Počáteční závan kořeněného likéru je hned pryč. Vůně je celou dobu pudrová vanilková. V úvodu vanilku doprovází nové koření a hřebíček, když nápor hřebíčku odezní, více se prosadí pepřová svěžest. A teď i náznakem probleskují květiny. Na konec zjemní vanilku do krému santal. Drží se více u těla. Výdrž dobrá, na látce lepší než na těle a víc se rozvine. Ještě mě napadá jedna asociace k této vůni – bílá voňavá sestřička u zubaře :-)03.11.13

S Byredem to u mě bejvá tak, že často jen zírám, co je uvedeno ve složení a co mám skutečně na sobě. Seven Veils se tomu nikterak nevymyká, takže když mě po nástřiku navštívilo Pedro a vanilkovej stromeček, jen jsem si povzdychla. Navíc se mi do toho zlověstně začal vkrádat hřebíček, což znamená jen jedno: o moc horší už to bejt nemůže. Čekám, trpím, doufám, údajná pocta santalu se stále nekoná. Uhřebíčkovaná se vzdávám práva na repete a Seven Veils odkládám na dno krabice.


16.01.12

Nejnovější vůně z dílny švédské značky Byredo dostala příznačný název „Seven Veils“, tedy Sedm, či Sedmero závojů, chcete-li. Je omamná a silná. Nejvíce ze všeho připomíná rudé karafiáty v plném květu máčené ve směsi brandy, rumu, hřebíčku a špetky anýzu. Přitom hřejivá a krémová. Pokud znáte Lushovské těl. mléko Potion, přidejte si k němu vanilku s trochou kondenzovaného mléka a máte alespoň přibližnou představu o tom, jak Seven Veils voní. Jestli máte rády sladce kořeněné vůně s vanilkovým základem, bude pro vás ideální.

Komentáře Byredo Seven Veils

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Byredo Seven Veils

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist