Liberté (Cacharel)

Dámská vůně

Hodnocení odbornice: Recenze Cacharel Liberté

Ada

Cacharel mám zakódovaný jako jednu ze značek, která svými vůněmi nešlape příliš často vedle. Obvykle se v nich dá najít aspoň špetka originality, které je odlišují od jiných. Liberté byla ohlášena jako ‚pomerančová chypre‘ a nejedna milovnice originalit zaplesala. I já jsem byla zvědavá, a teď mám konečně vyzkoušeno a můžu vás seznámit s výsledkem.
Liberté je chypre. Není to chyprovka v klasickém stylu, ale obsahuje typické složky těchto vůní, především pačuli (hodně pačuli - jestli se vám dělá špatně z Delices de Cartier Eau Fruitee, Edenu, nebo Eau de Star, příliš vám nesedne ani Liberté) a osvěžující bergamot. Ve výsledku je díky tomu taková říznější, nic řídkého a líbívého.

Liberté je pomerančová. Pomeranč je v ní od začátku do konce a je to hlavně pomerančová kůra, i když nechybí ani kapka svěží šťávy. Nezapomínejte ovšem na ostatní složky; Liberté není žádná letní citrusová svěženka.

Kromě pačuli a pomerančů obsahuje Liberté slíbené bílé květiny. Nejsem schopná určit jaké, ale tipla bych si ylang-ylang, možná jasmín - každopádně nejsou nijak výrazné, jejich úkolem je celkovou kompozici lehce zjemnit a dodat jí na ženskosti. Liberté má takový bílý, sladce krémový podtón, který ji v kombinaci s pačuli sune k orientální kategorii. Kdybych ji měla nějak zaškatulkovat, označila bych ji za orientální chypre - sem patří třeba Coco nebo 24, Faubourg, ale Liberté je ovocnější a modernější (tj. méně složitá a komplikovaná).

Shrnuto a podtrženo, Liberté je povedená vůně, která kombinuje pačuli, svěží bergamot, aromatickou pomerančovou kůru a sladké bílé květiny. Jestli se hodí na léto, to si musíte zkusit samy - do velkého horka to asi nebude, ale v přiměřeném teplíčku by se určitě snesla.
Mně by se taková oranžově zářivá vůně nejvíc líbila na jaře, někomu se zase pro ty sladší tóny bude hodit na zimu. Oblečení bych volila zcela podle chuti, Liberté se hodí k riflím i elegantnímu kostýmku.

Hodnocení parfému Cacharel Liberté od uživatelek 314 hodnocení

Líbí se (217)
69%
Nelíbí se (35)
11%
Neutrální (62)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Cacharel Liberté - umístění v žebříčcích uživatelů

6x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Cacharel Liberté

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Cacharel Liberté22.07.11

Pomerančové mlsání.
Mezi parfémomilci známá vůně, nic stvětoborného, pro někoho ulepené sladko, pro jiného zkapalněné příjemno aneb za pár korun hodně muziky.
Liberté začíná výrazným pomerančovým aroma … měsíček pomeranče, který jsem v půlce překousla a společně s chutí v ústech vnímám i nezaměnitelné ovocné aroma.
Fáze, která trvá pár okamžiků. Celkem škoda.
Netrvá dlouho než vůní začnou prostupovat květiny. Takže teď Liberté ukazuje, že nebude až tak „laciná“, jak se zprvu mohlo zdát.
Květiny … velmi příjemný jemně květinový střed. „Tiché“ květiny. Povedený květinový mix a vystopovat jednotlivé druhy je téměř nadlidský výkon. Takže se ani nesnažte. Lámu si hlavu ve snaze uchopit alespoň jednu z květin … heliotrop … snad ano.
A to vše máme pěkně přislazeno. Pokud moc cukr nemusíte, mohly by vám z Liberté začít trnout zuby.
Základ je o pačuli a vetiveru, obojí bez problému zachytitelné a pro mě zde i dobře snesitelné.

Já řadím Liberté k podzimním vůním. Je zářivá, zvláštně, po svém způsobu … … vnitřní záře … jako několik zbylých uhlíků, rozházených kolem mateřského ohniště … … které žhnou svou tichou vnitřní září … … hledím do nich … beze slov, jen s myšlenkami … … s pomerančovou kůrou ve své dlani a žárem z ohně rozpálenou tváří.23.01.11

Dle mého nosu teplá, sladká orientální mainstreamově stravitelná vůně laděná do pomerančovo/ko­řeněna.Chypré tóny (které mám u klasických vůní ráda)necítím žádné.Ale to ani u jiných současných vůní běžně zařazovaných do škatulky Chypré.Dokonce na mě dělá podobný dojem jako L'Occitane: Feu d'Orange, i když samozřejmě Feu je přírodní, přirozená autentická, což Liberté při vší úctě není.Někdy mi přijde příliš umělá,a tou sladkostí na nervy lezoucí, někdy příjemně útulná.07.03.10

Protože jsem podlehla vábení akční ceny na Ketonu a zlikvidovala vzorek,užívám si dneska tuhle moderní vonnou kompozici plnými doušky.Začátek mi sladkostí připomíná něco escadovitého,ale brzo to přechází do známé ovocně-natrpklé sladkosti,podobnou vnímám v Nině jablíčku,tady je ale pomeranč říznutý bergamotem,vyváženě sladký,vyváženě trpký kůrou,ze které se bergamot získává.Oba pocity se hezky střídají,nic nepřevažuje.V pros­třední fázi jsou cítit hebounké krémovité bílé květy a závěr patří skvěle ladícímu chypre základu.Liberté je opravdu moderní vůně s klasickým základem a tím pádem může vyhovovat jak těm,co preferují ovocné vůně,tak těm,které tíhnou k tradičnějším vůním a nad vůněmi typu Escada jen mávnou rukou.Celkově Liberté působí sebevědomým dojmem a myslím,že dokáže zaujmout jak mladou dívku,tak ženu zralejšího věku,příležitost k použití bych rovněž nevymezovala,stejně jako roční dobu,myslím,že Liberté bude vypadat a vonět dobře jak v létě,tak v zimě a pokaždé ukáže,co umí a jaká je:opravdu moderní a sebevědomá.

Komentáře Cacharel Liberté

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Cacharel Liberté

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist