Nemo (Cacharel)

Pánská vůně
Rok:

1999

Složení (neověřené)

HLAVA: hinoki, betelový list
SRDCE: kadidlo
ZÁKLAD: cedr, kardamom

Parfuméři:

Bethouart, Jean Pierre

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Cacharel Nemo

Ada

Cacharel za sebou nemá dlouhá desetiletí existence, firma vznikla v roce 1964 a první parfém, Anaïs Anaïs, se objevil na trhu ještě čtrnáct let poté. Velká většina produkce včetně loni třicetiletého Anaïsu se ještě vyrábí a prodává. Něco málo už ovšem Cacharel k velké nelibosti fanoušků dotyčných vůní zkrouhl. Mimo jiné Nemo.

Flakon je, jak jistě uznáte, značně originální a výjimečný. Kdybyste ho postavili na nějaké viditelné místo, jistě se u něj nejedna návštěva zasekne a bude se ptát, co to je, protože není na první pohled zřejmé, že jde o parfém. Pánové, kteří Nemo používali, přísahají i na výjimečnost vůně. Když se mi tedy naskytla možnost koupit miniaturu a přesvědčit se na vlastní nos, neváhala jsem.

Složení, které jsem našla, je zcela jistě nekompletní a možná ani ne přesné. Chybí mi v něm především něco sladkého. Nemo začne krátkým svěžím závanem a vzápětí se usadí v podobě, kterou známe z mnoha jiných vůní - sladký ambrový základ, perníčkově kořeněné srdce. Velmi pěkné, ale zatím nic výjimečného, říkala jsem si a čekala jsem dál. Sladkého začne tak po dvaceti minutách ubývat a ukazuje se hlavní a definitivní tvář vůně. Ta už není moc sladká, určitě ne tak, jako moderní ambroxanová cukrátka, je spíš suchá, vůně by se dala zařadit mezi dřevitě (a kouřově) kořeněné.

Základ sestává z orientálních dřev, především cedrového, a kadidla, ovšem v jeho ‚přírodní‘ kostelní podobě, žádný umělý nasládlý kouř. Vůně však nijak kostelně rozhodně nepůsobí, protože kadidla je tak akorát a nevyniká. Z koření je kromě kardamomu přítomná umírněná skořice a suše štiplavý pepř. Celek dotváří špetka - skoro si jí nevšimnete - květin v čele s levandulí a snad pelargónií.

Nemo je hodně suchá, ale ne příliš teplá vůně; je mírná, slušně vychovaná, drží se velmi blízko u těla. Pokud na sobě svoji vůni rádi celý den zřetelně cítíte, asi pro vás nebude. Hodí se pro každou příležitost a co se týče ročních období, doporučila bych ji na celý rok (pokud netrváte na zimu na něčem hodně hřejivém a na léto na něčem svěžím). Vzhledem k její nevtíravosti by ji mohla nosit i žena se zálibou v suchém koření a kadidle.

Závěr? Je opravdu škoda, že se Nemo už nevyrábí. Je originální a nenápadně sexy a takových vůní není nikdy dost. Nevzpomínám si, že bych kdy cítila podobnou, ať už mezi pánskými nebo dámskými.
Co by se dalo doporučit jako možné náhrady? Určitě Lalique pour Homme Equus, suché melancholické koření, ovšem bez kadidla a pepře. Milovníkům kardamomu bych doporučila sáhnout po Blv pour Homme, budete však muset skousnout ještě nálož svěžího zázvoru. Pěkné je skořicové Opium pour Homme, kořeněně dřevitý, ale ne moc suchý - spíš sladký - je Body Kouros. Zvláštní, suchá, ale ne tak jemná (a opět bez kadidla) je Memoire d'Homme od Niny Ricci. A jestli se vám v Nemu líbil hlavně ten suchý pepř, vlezte do dámského a vyzkoušejte Oxygène nebo unisexovou Eau Parfumée au Thé Blanc.

Hodnocení parfému Cacharel Nemo od uživatelek 3 hodnocení

Líbí se (3)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Cacharel Nemo - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Cacharel Nemo

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Cacharel Nemo

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Cacharel Nemo

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist