Contradiction (Calvin Klein)

Dámská vůně
Rok:

1997

Složení (neověřené)

HLAVA: pepřový květ, eukalyptus, seringa
SRDCE: jasmín, růže, pivoňka
ZÁKLAD: exotická dřeva, tonka, santalové dřevo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Calvin Klein Contradiction:

Hodnocení odbornice: Recenze Calvin Klein Contradiction

Ada

Tato vůně mě zaujala eukalyptem uvedeným ve složení. Eukalyptus je výrazně „větrová“ složka, která se ve vůních moc často nevidí, a byla jsem zvědavá, jestli je tam opravdu cítit.
Contradiction má opravdu netradičně svěží (rozuměj necitrusový) začátek se špetkou eukalyptu, z papírku ho ucítíte výrazněji, na ruce záleží na stavu kůže a na počasí. Následuje vyladěná kombinace květin. V Contradiction nenajdete žádné ovoce. Svěžest Contradiction je někde mezi chladným luxusem 212 , vyvětraným pocitem Eclat d'Arpege a vodními vůněmi od Kenza. Nejvíc mi připomínal svěží čisté prádlo (které ještě nebylo ve skříni mezi mejdlíčky, samozřejmě) nebo procházku přírodou - představuji si hlavně zelenou a bílou barvu, nic duhového a žádné kytičky, možná les na jaře, kdy se mezi stromy povalují zbytky závějí, voda v potoce je ještě studená a na stráních květou zelenobílé sněženky.
Jednoduchost a čistota Contradiction je zároveň jeho nevýhodou - po dalších testech jsem zjistila, že je trochu nudný. Je to výborná „sprchová“ vůně, jestli nesnášíte mýdlovky a chcete něco, co by podtrhlo čistotu právě umytého těla (nebo navodilo její dojem, když na sprchu není čas), skočte po Contradictionu. Jestliže však preferujete složitější kompozice, Contradiction vás zklame.

Hodnocení parfému Calvin Klein Contradiction od uživatelek 105 hodnocení

Líbí se (52)
50%
Nelíbí se (24)
23%
Neutrální (29)
28%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Calvin Klein Contradiction - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních

Recenze Calvin Klein Contradiction25.07.11

Nevím, čím by měla být „rozporuplná“, ale budiž. Snad že se na začátku setkáte s eukalyptem. Celkově působí svěže, ano, bez citrusů, jakoby bylinkově- aldehydově, čistě vyprané prádlo. Má chvíle, kdy by mi nevadila ani na muži, i když je tam lehce sladký tón (jasmín, růže, pivoňka-?), takže asi by si jí chlap na sebe nevzal. Úplně nezajímavá není, aspoň pokus o určitou neotřepanost hodnotím kladně.

Komentáře Calvin Klein Contradiction

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Calvin Klein Contradiction

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist