Downtown (Calvin Klein)

Dámská vůně
Rok:

2013

Složení (neověřené)

HLAVA: italský citron, bergamot, tuniské neroli, zelená hruška, vodní švestka
SRDCE: okvětní plátky gardénie, růžový pepř, lístky fialky
ZÁKLAD: texaský cedr, vetiver, kadidlo, sametové pižmo

Parfuméři:

Sabas, Caroline

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Calvin Klein Downtown:

Hodnocení odbornice: Recenze Calvin Klein Downtown

Ada

Calvin Klein Downtown se ubírá vyšlapanými cestičkami sladkokvětinových vůní. Píšu to už asi potisící, ale co nadělám, když je tolik stejných, nepřekvapivých vůní? Downtown je univerzální, slušně udělaná, zcela neoriginální vůně na běžné nošení, bla bla bla… Hladká, kulatá gardénie je oslazena a zároveň (ne moc) osvěžena sladkou hruškou, dobře známý pižmový základ to celé mírně přihřívá. Jestli se vám líbí lehce hřejivé ovocné květinovky, tak prosím, vyzkoušejte. I jako dárek by to nebylo špatné. Flakonek má hezké víčko. To je asi tak všechno, co bych do protokolu uvedla, strážmistře.

Ale namouduši, jestli někde nějaká nažehlená slečna napíše, že Downtown je úžasná, originální a sexy vůně, budeme psát ještě protokol o vraždě.

Hodnocení parfému Calvin Klein Downtown od uživatelek 92 hodnocení

Líbí se (48)
52%
Nelíbí se (16)
17%
Neutrální (28)
30%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Calvin Klein Downtown - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Kategorie vůně Calvin Klein Downtown od uživatelek

Recenze Calvin Klein Downtown


24.12.16

Vůně ničím nevybočuje z řady. Je to umírněná, uhlazená a univerzální voněnka, která neurazí ani nepřekvapí. Název „downtown“ koresponduje s mojí představou setkání mladých slečen někde v baru na páteční drink - na nohách lodičky, laciné koktejlové šaty, v ruce malá kabelička a v ní parfém CK Downtown.


17.09.15

Tolik opěvovaný a zatracovaný Downtown by CK… Čím začít? Optimálně popisem, ale k tomu se dostanu později. Na úvod musím říct, že nechápu, jak může být tato EDP pro někoho nedržící vodičkou. Na mě konkrétně tato vůně drží 10 hodin jako přibitá, až se chce napsat: bohužel. Já osobně tuto vůni vůbec nevnímám jako slabou, nic neříkající tuctovku, která bude masovkou. Pro mě je to velmi výrazná květinovo-ovocná vůně. Ihned po navonění bych řekla, že vyloženě čpí výrazným ovocem, protože v hlavě je: italský citron, bergamot, tuniské neroli, zelená hruška, vodní švestka. Na mě dost ostrý rozjezd. Naštěstí se tyto složky po 20ti minutách ustálí a vyčpí a přejdou do květin: v srdci jsou: okvětní plátky gardénie, růžový pepř, lístky fialky. Ty jsou naštěstí jemnější a v základu přetrvává: texaský cedr, vetiver, kadidlo, sametové pižmo. Za mě je to dost ostrý mix všeho, co se do vůně vecpat dá. Souhlasím s Adou, že se rozhodně nejedná o nic extra, nad čím byste ustrnuly v úžasu, na drouhou stranu… dost výrazná parfémovka, plná květin a ovoce, která, ač působí flakonem romanticky a jemňoučce, taková fakt není. Umí být svá, výrazná, jiskřivá, rozmarná.


14.03.14

Na začátku voní sladce, ovocně, vystupuje citron a hruška. Postupně ovocné sladkosti ubývá a začínají se ukazovat bílé květiny, upoutá hlavně gardenie svou omamnou a sytou vůní. Je to první parfém, kde mi gardenie nevadí, ale naopak se mi líbí. Tato fáze vydrží celkem dlouho, cca 2-3 hodiny, poté zůstává jen příjemná, hedvábná vůně. Výdrž není ohromující, cca 6 hodin. Ale klidně bych si ji časem pořídila.

Komentáře Calvin Klein Downtown

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Calvin Klein Downtown

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist