Eternity (Calvin Klein)

Dámská vůně
Rok:

1988

Složení (neověřené)

HLAVA: frézie, mandarinka, šalvěj
SRDCE: konvalinka, lilie, měsíček, narcis
ZÁKLAD: pačuli, santalové dřevo, ambra

Parfuméři:

Grojsman, Sophia

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Calvin Klein Eternity:

Hodnocení odbornice: Recenze Calvin Klein Eternity

Ada

Eternity mě na papírku překvapila velmi svěží vůní, napůl květinovou, napůl bylinnou. Zdála se mi být sestavena z orosených čerstvých květin a přitom postrádala sterilnost svěžích „sprchovek“ s pepřovou složkou.

Co vypadalo na papírku slibně, na ruce se trochu pokazilo. Svěžest se na kůži záhy rozvinula do známých pepřových tónů, přikrášlených navíc podivným tónem, který bych připodobnila k latexu. Možná nejde o pepř, ale o kombinaci bylin (šalvěj, měsíček), které dohromady s ostatními klasickými složkami vytvářejí kombinaci, vhodnou jen pro některé nosy. Calvin Klein dostává bod za neohrožené experimentování s neobvyklými složkami (kromě bylin Eternity třeba s heřmánkem v Escape, eukalyptem v Contradiction a vlhkým lesem v Truth).

Hodnocení parfému Calvin Klein Eternity od uživatelek 477 hodnocení

Líbí se (237)
50%
Nelíbí se (120)
25%
Neutrální (120)
25%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Calvin Klein Eternity - umístění v žebříčcích uživatelů

20x v nejlepších vůních
21x v nejhorších vůních
2x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Calvin Klein Eternity

Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Calvin Klein Eternity od uživatelek

Recenze Calvin Klein Eternity


08.02.14

Stará láska nerezaví. Nemohu si pomoci, ale stále se k ní vracím. Eternity koneckonců znamená věčnost. Vznikla prý jako důkaz lásky mezi mužem a ženou. Jako oslava citu a něhy. Bůh kdysi stvořil muže a ženu jako jedinou bytost. A pak, aby je potrestal, je rozdělil. Od té doby muž i žena hledají svoji ideální polovičku, se kterou by se mohli spojit… Začátek je nečekaně svěží. Poté se vyvíjí trochu monotónně, ale pro mě velmi pěkně - kombinace vůně napůl květinové a napůl bylinné. Nečekejte ulepenou přeslazenou šalvěj, ze které Vám bude šoufl, jako v Ange Ou Demon. Eternity je spíš polštář naplněný kvítím a bylinami pro odpolední odpočinek. Je jedinečná, neotřelá.


26.12.12

Prvý nádych po streknuti je na mňa prisilná sladká vôňa frézie a šalvie. Mandarinka je cítiť tiež, ale tak nahorklo. Tá vôňa potrebuje svoj čas. Po rozvinutí už Eternity stratí tú krikľavosť, trochu sa stiahne do seba a prehupne sa takmer do nežnosti. Čistunká neha lalie a ruže… nechtík tam necítim, možno vonia inak ako som zvyknuta pri jeho zbere a sušení, zato konvalinku cítiť nepochybne. S konvalinkami je to take balansovanie na ostrí noža. Zle nakomponovaná konvalinka vie znehodnotiť celý estetický zážitok vône. To ale nie je prípad Eternity. Tu je konvalinka roztomilou bielou kvetinkou, nežnou, vzácnou, ktorá nepúta na seba celú pozornosť. Ledva si stačíte vychutnať tú priezračnu čistotu vône, o slovo sa prihlási santal a pačuli. Jantár a pižmo nie sú výrazné. Jemnú kvetinovosť cítim stále (hlavne jemnú ružu). Eternity je v podstate jednoduchá kompozícia, taká bielo-ružová. Čistá. Tichá. Napriek tomu mi v nej niečo vadí, niečo, čo trochu tú čistotu kazí. Uvedomujem si, ze v tej bohatej dávke „príjemnosti“ sa stále snažím zachytiť tú „nepríjemnosť“, ako keby sa jej polapením dala eliminovať. Keďže sa však polapiť ani eliminovať nedá (aj keď nepopieram, že doznievaním vône tá „nepríjemnosť“ stráca na sile) zostáva môj postoj k Eternity neutrálny. Ale naozaj stačí málo k tomu, aby som ju považovala za veľmi peknú. A keďže vzorky skúšam aj za asistencie dvoch chlapov, po natrčení mojej ctenej ruky pod nos, povedali, citujem jedného:" noooo, to by mohlo byť" a druhého : „taká zvláštna vôňa, že?…ale pekná“.
Privoniavam teda ešte raz, a ešte raz (kde sa tam zrazu nabrali tie jemnulinké kyselinky?).......a môj neutrálny postoj sa otriasa v základoch. Tak ešte raz…zdvíham ruku k nosu-privoniavam- dlho nasávam tu aromaterapiu a ..... je to tu! Páčiš sa mi Eternity, dostala si ma. A dúfam, že raz dostanem aj ja teba.

Komentáře Calvin Klein Eternity

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Calvin Klein Eternity

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist