Man (Calvin Klein)

Pánská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: rozmarýna, mandarinka, bergamot, fialkové lístky
SRDCE: vavřín, muškátový ořech, kadidlo, máta
ZÁKLAD: cypřiš, guajakové dřevo, santal, ambrové dřevo, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Calvin Klein Man:

Hodnocení odbornice: Recenze Calvin Klein Man

Ada

Tuto vůni provázelo velké reklamní haló - Calvin Klein se rozhodl důkladně nastartovat novou kadidlovou vlnu, výrobek umístil do strohého, prudce elegantního černého hranolu, a spustil velkou reklamu. Mužná. Sexy. Esence moderního muže zachycená ve směsi řízné svěžesti, exotických koření a dřev; Man ztělesňuje Kleinův špičkový minimalistický a sexy styl. Ne, to není recenze, to je samozřejmě oficiální promo. A jak vypadá realita?
Man je docela sexy. Ale spíš uhlazeně sexy, ne drsně mužně sexy; je to rozhodně ‚esence moderního muže‘, pokud se na to podíváme trochu ironicky a za předobraz moderního muže vezmeme svalnatého chlapíka z Kleinových plakátů, vymydleného, s oholenou hrudí vykukující z nažehlené košile, jen na bradě si nechal trochu strniště, aby slečny pištěly. Jinými slovy, vůně je pěkná, ale poměrně krotká; snaha o originalitu byla, což chválím, ale nakonec u Kleina raději ucukli.
Man začíná bergamotem a rozmarýnovou svěžestí, prakticky hned tu také máme kadidlo a hebké dřevo, řekla bych cedr, jenže ve složení nic takového není, takže to bude spíš ten guajak (přiznám se, že nevím, jak přesně guajakové dřevo voní, ale mělo by to údajně být něco jemnějšího na způsob cedrového dřeva). Kadidlo není příliš silné, podobně jako v Chopard pour Homme, kterou jsem shodou okolností zkoušela také dnes, jde spíš o lehce mystický podtón; nevoní to ani moc kouřově, spíš jako nezapálené kadidlo (což vím další shodou okolností, o které se nebudu rozepisovat, počkejte si na článek o kadidle), tedy nasládle a ne tak ostře. Máta s rozmarýnou se starají o špetku svěžího větříku, muškátový oříšek o kořeněnou příchuť. Úplný závěr je vcelku nevýrazně dřevitý, což je u těchto vůní normální. Man je spíš jemnější, nejde o ukrutný držák (ale výdrž není ani katastrofální) - prostě ideálně do města, kde musíte brát ohledy na spoluobčany zavřené s vámi v tramvaji. Celkový dojem? Především ta hebkost s krotkým kadidlem, dokreslená ostatními popsanými složkami.
Ještě jednou se budu opakovat z recenze na Chopard pour Homme - i Man je dobrá ‚dárková‘ vůně, s nutnou špetkou opatrnosti. Doporučila bych ji spíš pro mladší ročníky, které ještě nejsou úplně osobnosti, ale už by rádi; těm by Man svým umírněným pomrkáváním na originalitu mohl vyhovovat.

Hodnocení parfému Calvin Klein Man od uživatelek 37 hodnocení

Líbí se (20)
54%
Nelíbí se (5)
14%
Neutrální (12)
32%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Vlastnosti vůně Calvin Klein Man

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Calvin Klein Man


07.10.13

Ač nejsem fanda značky CK tuhle vůni jsem moc chtěl. Podle recenzí to měla být mužná kořeněná vůně, nic pro slečinky. Realita? Přesně tak. Tahle vůně, to je pecka.
Je taková vlhká, hutná, ale přitom svěží. Jako les po dešti. Cítím mech? Spoustu mechu. Kadidlo? Ano, taky a moc. Máta? Plné hrsti.
Ale ono to do sebe tak nějak zapadá. Perfektní výsledek.
Výdrž je taky v pořádku. Velmi dobrá.
Každopádně bych vůni doporučil především k obleku. Nebo někam na večer. Na běžné nošení je jí škoda Opravdu to není klasická svěženka. Ta její svěžest je taková syrová.

Komentáře Calvin Klein Man

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Calvin Klein Man

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist