Obsession Night (Calvin Klein)

Dámská vůně
Rok:

2005

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, mandarinka, bílé květiny, kořen anděliky
SRDCE: růže, muškátový oříšek, noční jasmín
ZÁKLAD: ambra, santalové dřevo, kašmírová dřeva, tonka, vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Calvin Klein Obsession Night:

Hodnocení odbornice: Recenze Calvin Klein Obsession Night

Ada

První závan je výrazně mandarinkový a hned potom nastupuje krásná slaďoučká vůně, kterou bych asi nejlépe popsala jako zákusek - představte si malý (co je malé, to je hezké) košíček z vláčného těsta plněný vanilkovým krémem, možná se špetičkou skořice nebo podobného delikátního koření, navrchu s kouskem ovoce. Nebo košíček plněný rýžovým pudinkem s máslovou krustou (pokud se vám představa rýžového pudinku nehnusí). Nebo ta chuť, kdy si dáte vanilkový rohlíček, napijete se na něj čaje Earl Grey a teď se vám ten rohlíček lahodně rozpustí v puse.

Pocit zákusku se postupně rozplývá do květinově-ovocné směsice s kořením, je tam chladná vanilka, jemná vůně vzácných dřev, jasmín, snad i špetka hořké mandle, muškátový oříšek a zcela jistě i další sladké koření, které ve složení není uvedené. Zároveň je stále cítit ostřejší citrusově ovocnější nota mandarinky s bergamotem.
Obsession Night je vůně z rodu ‚klimatizovaná cukrárna‘.

Nejvýraznější je v ní příjemná sladká vanilka a přijde mi, že až do konce je cítit mandarinka (přesně jako ten košíček s vanilkovým krémem a stroužkem mandarinky navrchu). Vůni doplňují květiny (zdá se mi, že hlavně růže) a koření.

Vůni nedoporučuji slabým žaludkům, protože těm podobné vůně zpravidla nedělají dobře - mně zvlášť vadila ta mandarinka. Nevím, jestli by se Obsession Night víc hodila na den nebo na noc, domnívám se, že se dá nosit kdykoli, pokud ji nositelka snese.
Jako podobné vůně bych doporučila zkusit třeba L'Or de Torrente (stejně vanilkově chladná, ale na rozdíl od Obsession Night výrazně kávová) nebo Very Irresistible (také obsahuje růže a je trochu podobně kořeněná). Líbí-li se vám hořká mandle, zmíněná v recenzi, určitě vyzkoušejte Les Belles - Amour d'Amandier od Niny Ricci.

Hodnocení parfému Calvin Klein Obsession Night od uživatelek 129 hodnocení

Líbí se (82)
64%
Nelíbí se (20)
16%
Neutrální (27)
21%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Calvin Klein Obsession Night - umístění v žebříčcích uživatelů

7x v nejlepších vůních
3x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Calvin Klein Obsession Night

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Calvin Klein Obsession Night


15.07.15

Byl to můj první větší parfemek ke kterému se stále vracím. Dá se nosit celoročně, ale já jej s radostí vytahuji v období největších veder, protože jej na sobě cítím opravdu dlouho.
První dojem jsou mandarinky, po chvilce cítím vůni bylinek, nemohu přesně identifikovat jakých, ale dalo by se říci vůně sena. V dálce je cítit vanilka, ale ne taková , která je ve sladkych parfémech,které obecně moc nemusím, ale tato vanilka je velmi chladivá a příjemná. Když je srovnám s Code, ke které je často připodobňována, tak Code je chladnější a více chlapská vůně, na mně tato vyzní lépe a více žensky. Někdo Obsession night srovnával i s Angelem, toto není ale ten typ vůně - je podstatně slabší a hlava z něj určitě bolet nebude. Celkově se mi moc líbí, i když jsem na ni nedostala žádnou pochvalu, líbí se asi jen mně:) Určitě doporučuji, za tu cenu zajímavá vůně na běžné nošení po celý rok.


30.08.14

Říznou nedozrálou mandarinku (mohl by to klidně být i červený pomeranč) doplní smetanová vůně bílých květin a to vše doladí sametová sladší vanilka. Mandarinka s květinami prostupují vanilkou po celou dobu. Výdrž je skvělá, vytváří za nositelkou „závoj“. Mě připomíná typ vůní jako je třeba Amor Amor.

Komentáře Calvin Klein Obsession Night

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Calvin Klein Obsession Night

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist