Secret Obsession (Calvin Klein)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (ověřené)

švestka, muškátový květ, damašská růže, jasmín, pomerančový květ, tuberóza, kašmírová dřeva, spálená ambra, vanilka, santal

Parfuméři:

Becker, Calice

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Calvin Klein Secret Obsession:

Hodnocení odbornice: Recenze Calvin Klein Secret Obsession

Ada

Secret Obsession je vůně plná rozporů. Vůně: po dlouhé době parfém, jehož složení není snůškou plků určených k upoutání pozornosti, ale můžete se na něj spolehnout. Je v něm švestka, růže, bílé květiny, orientální dřeva, ambra, špetka vanilky a lehký kouřový podtón. Hlavními složkami jsou švestky a bílé květiny. Švestky jsou nejvýraznější ze začátku, kdy tuberózu a pomerančový květ skoro necítíte, začnou pomalu vystupovat po několika minutách a po rozvonění se síla těchto dvou částí vyrovnává. Švestky zde nejsou v podobě čerstvých švestek, ale hustých tmavých povidel nebo nějakého švestkového likéru. Bílá květinová vrstva je syntetická a nekonfliktní, tj. hladký, lehce dusivý bílý obláček, jaký známe třeba z Londonu nebo gardéniových soliflorů - ne živý, indolický jasmín. Základ tvoří klidná, harmonická směska, která sama o sobě nevyniká, ale pěkně vůni zabaluje a dotváří její sytý, orientální charakter.
Ve vůni si tedy negativa ku pozitivům stojí 1:1, protože tohle se prostě někomu bude líbit a někomu ne. Za vyzkoušení Secret Obsession každopádně stojí už kvůli těm švestičkám.

Originalita: jako celek je SO originální. Nevzpomínám si na žádnou stejnou nebo aspoň hodně podobnou vůni. Našel by se orient s nádechem švestek, našel by se orient s bílými květinami nebo bílé květiny samotné, ale takováhle kombinace ne. To je tedy plus. Na druhou stranu, švestková povidla na gardéniovém obláčku jsou pokrm možná až příliš netradiční a pro mnoho lidí nenositelný. Pro někoho to může být přímo kombinace dvou smrťáků, dvojitá zvracivka, kterou není radno potkat v autobuse. A kdybychom se podívali na originalitu jednotlivých složek, také to nebude žádná sláva: zvlášť bílé květiny v této podobě jsou únavně otřepané a stokrát viděné. Takže i v originalitě je to 1:1.

Nositelnost: jak už jsem předeslala, pro někoho to bude nenositelné. Jsem si jistá, že se najdou ctitelky, které si budou v tomhle šťavnatém, intenzivním orientu libovat - zvlášť zima snese ledacos a jak svědčí jedno téma na diskuzním fóru, jsou mezi námi dámy, které přímo pasou po temně fialových švestkách naložených v kvalitním alkoholu. S aplikací však buďte velmi opatrné - aplikujete-li několika mohutnými střiky na celé tělo, možná po pár krocích klesnete pod vahou SO na kolena.

Nezbývá, než Secret Obsession vyzkoušet na vlastní kůži (na papírku vyniknou hlavně bílé květiny a skoro nic jiného) a udělat si vlastní názor.

Hodnocení parfému Calvin Klein Secret Obsession od uživatelek 175 hodnocení

Líbí se (102)
58%
Nelíbí se (30)
17%
Neutrální (43)
25%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Calvin Klein Secret Obsession - umístění v žebříčcích uživatelů

5x v nejlepších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Calvin Klein Secret Obsession

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Calvin Klein Secret Obsession09.02.13

Ano, tato vůně se mi líbí, když jsem jí zkusila, překvapila mě právě proto, že podle různých názorů jsem čekala něco hrozného, s klasickou Obsession má něco společného, - indické tyčinky a také jsem přišla na to, že mi některými květinovými složkami připomíná Escape, který jsem používala. Stále jsem nemohla přijít na to, co mi tato vůně ještě připomíná. Cítím tam mimo silné květinové linie voňavý pomeranč a koření. Gurmánská vůně. Ovoce je v ní cítit jako zapečené.
A večer - Hurá, už jsem na to přišla - vybavily se mi Marokánky! Pokud je znáte, ty zapečené placičky ve kterých jsou oříšky,mandle, kandovaná pomerančová kůra a rozinky - to vše zkaramelizované a zapečené a zezpodu čokoláda. (byla jsem zvědavá a schválně jsem se podívala na recept, co tam všechno je, takže to opravdu odpovídá) I orientální název placiček se hodí k této vůni , Maroko je orient. (Marokánky - Secret Obsession)


01.11.11

Secret Obsession je jedna z mých nejoblíbenějších vůní na období podzim/zima, ne-li vůbec nejoblíbenější. Málokdy mám potřebu se vracet k nějaké vůni, když ji vypotřebuji, pro S. Obsession to však neplatí. Evokuje ve mě pocit, že sedím u krbu s praskajícími poleny a v ruce držím sklenku s koňakem nebo slivovicí… Tuto kombinaci muškátového oříšku, santalového dřeva a švestky jsem si zamilovala od prvního přivonění. Je teplá a kořeněná, ale není ani příliš sladká ani příliš těžká. Je prostě ideálně vyvážená. Kromě toho, flakonek je opravdu povedený.18.05.10

Začátek - to jsou sušené švestky naložené v superkvalitní slivovici, jen tak mimochodem doplněné pomerančovými květy. Postupně ale švestky zmizely, slivovice se odpařila (škoda - dala by se využít i „neparfémově“) a převládl pomerančový květ a sametové bílé kytky (podle složení by to měla být tuberóza, ale já citila spíš jasmín). Konec šel mírně vanilkově dosladka. Velmi elegantní vůně, přitom ale klidná a pohodová.04.05.09

Secret Obsession je dokonalá vůně pro domácí pohodu.
Vlhká jako vzduch po dešti, dřevitá až v kostech trne, s pomerančovým květem co se vešlo do flakonku a i ty švestky začínám vnímat, dříve jsem je moc necítila. Ano i já jsem vnímala prvně jen kvítí, v zimě se tak pěkně nerozvoněla, ale po hlubším zkoumání je to opravdu parádní vůně, když venku prší, může být i teplo, ale to vlhko jí svědčí. Slunce to je naopak dobrý způsob, jak se pokusit zadusit sebe i okolí. Ale jinak, sedne mi jako Mitsouko, asi je to tím vlhkým dřevitým tónem. Jsou jiné, ale nálada, kterou mám když je cítím je stejná, pohodová, klidná, lehce opojná.28.10.08

Tohle ještě uvrznu do Zklamání roku,protože tahle vůně se mi moc líbí,ale stejně mne zklamala a z nákupu sešlo,sice ušetřím,ale líbil se mi flakonek,název,ale z partnerství nic nebude.A už bych to měla vysvětlit:tohle jsou jak napsala Ada v recenci bílé květiny,ano,ty samé,jako ve Fragile a v Londonu látkový obal,prostě tuberóza,jasmín apod.Nejdříve mi to nedošlo,ale když jsem si uvědomila,co vlastně cítím,tak mne to naštvalo a zklamalo.Čili vůně je to krásná,noblesní,ale tohle už tady prostě bylo a je,nedočkala jsem se originality,k dobru jí ale můžu ještě přičíst velmi dobrou výdrž na mé kůži.

Komentáře Calvin Klein Secret Obsession

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Calvin Klein Secret Obsession

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist