Salome (Carla Fracci)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, grapefruit, ananas, gardénie, frézie
SRDCE: růže, pivoňka, jasmín, magnólie
ZÁKLAD: pačuli, santal, pižmo, ambra, tonka, broskev

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Carla Fracci Salome:

Hodnocení odbornice: Recenze Carla Fracci Salome

Ada

Ač to tak na první pohled nemusí vypadat, Salome je vlastně celebrití vůně. Carla Fracci je italská baletní hvězda, která si také zahrála ve filmu o Nižinském, seriálu o Verdim a několika filmových verzích klasických baletů. Nejraději měla romantické role, proslavila se zvlášť svojí Gisellou, kterou tančila s mnoha slavnými partnery (určitě budete znát jméno Baryšnikov nebo Nurejev; Giselle byla zfilmována, v hlavních rolích s Carlou Fracci a Erikem Bruhnem, který je sice méně známý mezi baletem nedotčenou veřejností, ale o nic méně slavný).

Giselle se ostatně jmenuje i její první parfém, který byl představen v roce 2004. Chcete-li Carlu vidět v akci, koukněte na YouTube, ukázek najdete víc než dost. Dnes už je to dáma v letech a baletu se věnuje jako ředitelka Balletto dell'Opera v Římě. A prodává pod svým jménem parfémy.

Zkoušela jsem už vůni Carla Fracci, květinově vanilkový parfém, který mě celkem zaujal. Neodolala jsem proto ani zkoušce Salomé. Jméno této novinky je také odvozeno od role, kterou Carla patrně tančila. Salomé je historická postava, dcera Heroda Antipase, o které najdete zmínku v bibli; křesťané v Salomé viděli ztělesnění nebezpečné svůdné ženštiny. Její příběh se dostal do literatury, malířství, divadla, filmu a vůbec všude, a pokud vůbec netušíte, o kom je řeč, zcela jistě si vybavíte aspoň známý záběr orientálně oděné svůdnice s useknutou hlavou Jana Křtitele na podnose.

Člověk by logicky čekal, že parfém Salomé bude nějaká rána do hlavy, je to však poměrně krotká orientálka. Pěkná ano, ale když vymýšlím vůni pro ženu, která předvádí před králem vášnivý tanec a za odměnu si řekne o něčí hlavu, nedávám do ní ananas, růži a broskvičky.

Odhlédneme-li od marketingu a zhodnotíme-li samotnou vůni, je, jak už jsem napsala, docela pěkná. Velmi výraznou složkou - zvlášť na začátku a na konci - je pro orienty typická, pěkně zemitá pačuli. Doprovází ji santalové dřevo a ambra, která se zpočátku jevila spíš jako vanilka a vůně měla dost gurmánský nádech - lehce do čokoládova. Na tomto základu spočívá květinově ovocná směs, hodně je cítit růže, ovoce je na začátku výraznější, ale postupně slábne. Jasně identifikovatelná je orientálně laděná broskev.

Carlu bych nedoporučovala naslepo zvlášť těm z vás, které nemáte rády pačuli (Angel, Eau de Star, Présence d'Une Femme), santal (Samsara, Initial), sladkou broskev (Trésor) a vůbec orientální vůně. Naopak pro milovnice orientálek to bude spíš taková odlehčená zkušenost - respektive nejlépe asi Salomé padne do noty milovnicím mírnějších orientů pro běžné denní nošení.

Hodnocení parfému Carla Fracci Salome od uživatelek 23 hodnocení

Líbí se (18)
78%
Nelíbí se (4)
17%
Neutrální (1)
4%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Carla Fracci Salome - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejkrásnějších flakonech

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Carla Fracci Salome

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Carla Fracci Salome

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist