Bellodgia (Caron)

Dámská vůně
Rok:

1927

Složení (neověřené)

karafiát, jasmín, růže, konvalinka, fialky, santalové dřevo, vanilka, pižmo

Parfuméři:

Daltroff, Ernest

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Caron Bellodgia

Ada

Caron patří mezi proslulé klasické značky podobně jako třeba Guerlain, a ke vzorkům jejich vůní je nutno preventivně přistupovat s tím, že tohle bude něco spešl. Přistoupila jsem tak i k Bellodgii, čtvrté vůni od Caronu, která se mi dostala do rukou (a druhé, na kterou píšu recenzi - ale nebojte, bude ještě hodně caronů ), a velice záhy jsem seznala, že ani tady se nebude vybočovat z obvyklé kvality. Bellodgia je zajímavá, má vcelku výdrž (testovala jsem EdP) a nebude se líbit každému. Což je jedině dobře, nemůžeme chodit všechny navoněné stejně.
Bellodgia je takřka čistě květinová. Nejvýraznější je karafiát, ale není to takový karafiát jako v L'Air du Temps nebo Fidji; ty jsou takové kořeněnější, sušší, zatímco v Bellodgii máme svěží, orosenou květinu i se stonkem a zemí, z níž vyrůstá. Kromě karafiátu je cítit růže a závan konvalinek, ale karafiát je naprosto dominantní, svěží, šťavnatý, ovocný, kořeněný, sladký, teplý, zkrátka se všemi vlastnostmi krásného, živého karafiátu. Pokud tuto květinu milujete, budete milovat i Bellodgii; jen se při zkoušce nenechte odradit začátkem, aspoň mně na začátku přišla maličko divná, až protivná, ale po 20-30 minutách se usadila a rozvoněla do dokonalosti. Pod karafiátem a nádechem ostatních květin je nevtíravý základ se špetkou vanilky a orientálních dřev.
Bellodgia vznikla na konci 20. let, přesto voní naprosto současně (a neřekla bych, že to bude jen změnami, které na ní určitě udělali), velmi žensky, hodí se k romantickému i elegantnímu oblečení, i když podle mého mínění té romantiky je v něm o něco víc. Respektive vezměte si k němu elegantní pouzdrové šaty a perly, ale musíte je bezpodmínečně doplnit nějakým romantickým detailem - třeba zasněným pohledem nevinných kukadel
Kromě karafiátových L'Air du Temps a Fidji mi Bellodgia docela připomínala Anaïs Anaïs - ale zatímco Bellodgia má přirozeně růžovou rtěnku, jemně šedé stíny a ležérní vlny, Anaïs nosí divoce rozcuchanou hřívu, rudé rty a temně kouřové oči. Představte si Anaïs v mírném vydání a bez kadidla, a přiblížíte se Bellodgii.

Hodnocení parfému Caron Bellodgia od uživatelek 66 hodnocení

Líbí se (46)
70%
Nelíbí se (10)
15%
Neutrální (10)
15%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Vlastnosti vůně Caron Bellodgia

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Caron Bellodgia od uživatelek

Recenze Caron Bellodgia03.04.09

Tak tohle je ta správná klasika,co přetrvala desetiletí a osloví i dnešní vůněchtivé obecenstvo.Ka­rafiát,co se povedl,není cítit zatuchlostí ani starobou,lehce ho dotváří fialka,zase taková aktuální a veskrze přírodní,žádná umělina,lístek konvalinky a jasmínu,do špetky prstů vanilky a celek je nádherně optimistický,jarní a moderně působící.Kara­fiát,co tuhle kompozici vede je tam vážně cítit celý,včetně zeleného stonku,lísteč­ků,kořínku s troškou čerstvé hlíny,jakoby právě vytažený ze země.Bravo,tles­kám,Caron s tímhle parfémem opravdu zabodoval a pro mne je to důkaz,že ne každá dříve vyrobená vůně,musí být jako-dříve vyrobená-taky cítit.Nekořím se klasickým vůním,jen protože jsou staré,u mne je hlavní můj nos a příjemný pocit a ten z Bellodgie mám.Pro pořádek dodám,že je to zřejmě nejkvětinovatější vůně,ze všech květinových,co jsem kdy cítila.

Komentáře Caron Bellodgia

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Caron Bellodgia

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist