Infini (Caron)

Dámská vůně
Rok:

1912

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, broskev, neroli, koriandr
SRDCE: růže, kosatec, ylang-ylang, karafiát
ZÁKLAD: santal, vetiver, tonka, pižmo

Parfuméři:

Daltroff, Ernest

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Caron Infini od uživatelek 19 hodnocení

Líbí se (12)
63%
Nelíbí se (4)
21%
Neutrální (3)
16%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Caron Infini - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejhorších vůních

Recenze Caron Infini24.10.12

S ohledem na datum vzniku i na složení jsem čekala pecku - ale počáteční údernost a ostrost aldehydů jsem značně podcenila...... Sice se ostrost během pár minut do značné míry otupila (ale zase ne úplně), zato ale nastoupila ostře štiplavá, před časem ohořelá, stará kůže v kombinaci se zvláštním (leč příjemným) mýdlovým tónem (mýdlo s jelenem a chypré parfemací). Tím ale začal postupný a pozvolný obrat k parfému v pravém slova smyslu - k mírně nasládlé, malinko dřevitě kožené, trochu zelené a hlavně pak květinové (růže), opravdu velmi jemně uhlazené, chyprovky. V každém případě je to vůně, která potřebuje hodně dlouhou dobu na důkladné rozvonění.....a obávám se, že do dnešní uspěchané doby díky tomu moc nepasuje…


09.07.12

Když jsem si objednávala Infini, měla jsem jen částečnou představu o tom, co můžu ve flakonu čekat, a na kuriozitu jsem usuzovala hlavně vzhledem k datu jejího vzniku. Respektive dvou dat, protože původní vůni, vytvořenou v roce 1912, značka přepracovala, prý důkladně, v roce 1970. Jak voněl originál, to už se nejspíš zjistit nedá, jediná zmínka tvrdila, že byl jemnější než pronikavá a rázná verze ze 70. let. Ovšem pohled na složení nic kontroverzního nenaznačoval – aldehydy s chladným kvítím, jako je narcis, jasmín, konvalinky a tak, podklad vlhce vetiverový a mile santálový.
Realita byla jiná a drsná. Ano, je to aldehydová vůně, ale ani náhodou mýdlová nebo étericky zelinkavá. Aldehydy v Infini jsou mastné, voskové a očouzené. Závan právě sfouknuté svíčky i s mastnými sazemi. Na počátku vystoupí společně s kovově laděným vetiverem, ale ten dlouho nevydrží, a tak cítíte jen tu očouzenost, trochu kůže, hrubou vlnu. Aromatizováno povadlými květinami, postupně usychajícími, kdepak svěžest a chladivost. Ke konci přislazeno ambrou.
Je to ostré, štiplavé a nevlídné, přesto čímsi podmanivé, což jsem usoudila třetího dne, kdy jsem se s touhle vůní trápila. Má atmosféru černobílých záběrů New Yorku 20. let minulého století, s neohrabaně zrychlenými tramvajemi a zběsile rostoucími mrakodrapy. I ta strohost a okouzlenost technikou v něm je. Infini ale dobu „zlatých dvacátých let“ zachycuje z pohledu jiné vrstvy než tehdejší novinka Chanel č. 5, kde jsou podobně laděné aldehydy, jenže vyčištěné a pěkně vyhlazené do jemně voskového tónu a na podnose nachystané pro náročnější zákaznice. Infini jako by byla varianta pro jejich méně šťastné sestřenice, telefonistky a písařky, chvátající brzy ráno do práce v kostýmku z hrubé vlny. Schopné, odhodlané, ale jen s jediným párem slušných bot.
Zřetelný asketismus vůně můžeme ale také vykládat jako zálibu ve střízlivé jednoduchosti a pak se dá Infini stylově postavit vedle Mitsouko, pravda, o něco pohodovější, jen se lišejník vymění za očouzenou kůži a vlnu.
A ještě jedna věc je na Infini zajímavá. Připomíná dobu nevinnosti před rozmachem deodorantu, antiperspirantu a sprchového gelu, vynálezů, které nás přesvědčují, že lidská kůže voní po papaye. V Infini sice nejsou žádné nepříjemné tělesné tóny, ale celá vůně říká, že když se stane ta trapná věc a vy se zpotíte, tak to svým rejstříkem velkoryse zakryje. Že počítá s tím, jak je cítit kůže, vlna a takové přirozené věci.
Výdrž je i v horku dobrá, síla průměrná, vůně se drží spíše u těla, nejde příliš do prostoru. Infini se stále vyrábí a tiše prodává. Vedle toaletky, kterou jsem si pořídila a popsala, je k mání parfém, ten má být hladší a komfortnější.

Komentáře Caron Infini

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Caron Infini

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist