Lady Caron (Caron)

Dámská vůně
Rok:

2000

Složení (neověřené)

HLAVA: magnólie, jasmín, neroli
SRDCE: růže, malina, broskev
ZÁKLAD: větvičník, santalové dřevo

Parfuméři:

Fraysse, Richard

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Caron Lady Caron

Ada

Když dva dělají ovocně květinovou vůni, není to totéž… Pod tímto pojmem si obvykle představujeme některou z trendy svěženek, obvykle sestavenou z frézií, jasmínu, liči, citrusů a tak podobně. Caron to však pojal po svém a vyrobil něco, co milovnicím obvyklých květinově ovocných vůní nejspíš nepůjde moc pod nos; zvlášť začátek je poctivě divný a připomínal mi syntetickou verzi vonokvětky (osmanthu), která má aroma přepísknuté broskve zmutované napůl do květiny. Podívala jsem se na složení a zjistila, že Lady Caron má skutečně obsahovat broskev, byla jsem však zklamaná, podobně voněl jeden levný ‚broskvový‘ krém na tělo, který jsem si kdysi koupila; ve srovnání s mnohem realističtější broskví od Yves Rocher (YR má vůbec propracované jednodruhové ovocné a květinové toaletky, doporučuji vyzkoušet) to byly dudy a nebe. Ale vyčkala jsem a asi po čtvrt hodině se z té podivnosti začala klubat hezká broskvová vůně i s tím sametovým ocáskem, který vám projede nosem, když si k ní přičichnete.

Druhou (možná první - záleží na vnímání) dominantní složkou Lady Caron je magnólie, jejíž pronikavě svěží a zároveň lehce bíle opojné aroma známe třeba z 212 nebo Max Mara.

Výsledná broskvovo magnóliová kombinace je také poměrně pronikavá a výrazná, Lady Caron není navzdory svému názvu nějaká elegantní dámská klasika, která se vychovaně drží na kůži a nikde nepoletuje. Naopak, Lady Caron je ten typ vůně, který, když nastoupíte do autobusu, vyběhne s širokým úsměvem do uličky a jde se se všemi pozdravit. Každému to asi milé nebude, aspoň já bych ráda takový parfém potkala spíš na otevřeném prostranství než v zavřené plechovce.

Základ má takový ten moderní, lehce chypre nádech (à la Narciso Rodriguez nebo Miss Dior Chérie, ne Miss Dior).

Hodnocení parfému Caron Lady Caron od uživatelek 37 hodnocení

Líbí se (18)
49%
Nelíbí se (12)
32%
Neutrální (7)
19%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně Caron Lady Caron od uživatelek

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Caron Lady Caron

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Caron Lady Caron

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist