Mediterraneo (Carthusia)

Unisex vůně
Rok:

2003

Složení (ověřené)

citronové lístky, zelený čaj

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Carthusia Mediterraneo od uživatelek 11 hodnocení

Líbí se (8)
73%
Neutrální (3)
27%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Carthusia Mediterraneo22.01.13

Citrusová esence ve flakónku - citróny v podobě šťávy, dužiny, kůry, silice, lístků i větviček. Sladkost, svěžest, jemná nahořklost, trocha svíravosti i hebká zeleň se mísí dohromady a výsledkem je sametová citrónovka (s trochou bílého čaje), heboučká, hladivá, ale zároveň napumpovaná energií. Dosud byla pro mě nejhezčí citrusovkou Eau d´Hadrien…ovšem teď už to není pravda…21.04.12

Dlouho, předlouho jsem hledala výlučně citrusovou vůni, která by byla příjemná, nechemická, jako povzbuzení nebo přímo nakopnutí. A mám jí!
Citrón. Citronová šťáva s mikroskopickými kapičkami oleje z kůry co vám stříká přímo na tváře i do nosních dírek, je toho tak, že se to podobá citronové facce, hořko-kyselo-zeleno-žlutému povzbuzení jaké jsem si zatím jen představovala. Skvostné. A pokračuje to. Políček se zmírňuje, ale nesládne, zůstává. Citusy, citrusy, citrusy. Nepatrně rozemletého čaje, bylinek. Ale jen jako špetička mezi prsty do ledové citronády bez cukru v tom nejhorčejším dni.
Její určitá (i když ne 100%-tní) lineárnost může být brána buď jako nedostatek nebo jako přednost. Pro mě je to výhoda. Prostě to jsem potřebovala, a potkala až tady. Horké léto, budiž pochváleno. Mediterraneo by určitě nezklamalo.
Výdrž vynikající minimálně 6 hodin.

Komentáře Carthusia Mediterraneo

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Carthusia Mediterraneo

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist