Cartier de Lune (Cartier)

Dámská vůně
Rok:

2010

Složení (neověřené)

HLAVA: červený pepř, jalovec
SRDCE: zimolez, planá růže, brambořík, svlačec, konvalinka
ZÁKLAD: pižmo, dřevité tóny

Parfuméři:

Laurent, Mathilde

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Cartier Cartier de Lune:

Hodnocení odbornice: Recenze Cartier Cartier de Lune

Ada

Cartier de Lune obsahuje prý jalovec, růži a bílé květiny. Kde jsou, musela jsem se ptát, když jsem tiskla k nosu navoněnou ruku a cítila jemné fialky. Teprve za čas se do nich vkradlo cosi svěžejšího, ale také něco krémového (zimolez?), a za tři hodinky bylo úplně po všem. Pokud jste de Lune zkoušeli, zajímal by mě váš názor - a hlavně, jestli jste tam taky našli fialky.

Hodnocení parfému Cartier Cartier de Lune od uživatelek 42 hodnocení

Líbí se (15)
36%
Nelíbí se (6)
14%
Neutrální (21)
50%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Cartier Cartier de Lune


23.09.12

Najkrajší je na nej názov – Cartier je homonymom slova quartier a názov sa tak mení na Quartier de Lune, Mesačnú štvrť (v mestskom zmysle slova). Vôňa sama je ordinérna až strach, a navyše je prierazná.
V úvode sa objaví čosi ako šťava z červených a modrých bobúľ v akejsi bizarnej holografickej podobe (že by Adine fialky? pochybujem, u mňa sa fialky vôbec neobjavili), no našťastie rýchlo zmizne. Vzápätí ako neónové svetlo vystrekne kyslá vodnatosť, ktorú možno pripísať jedine syntetickej ruži, možno dokreslenej syntetickou fréziou, ktorá by chcela prejsť incognito, v maske zimolezu. Biele kvety? Ale prosím vás! Podobný tón je aj vo For ever and ever Dior, našťastie však menej kyslý a menej otravný. A je aj v Miracle od Lancôme. Podľa mňa je hriech pracovať so syntetickým pižmom TAKTO. Skrížiť ho so syntetickou kyslosťou. Áno, je to priezračné, ostré ako detský soprán Darinky Rolincovej, ale mňa to bodá do uší a oslepuje ma to.
Verdikt: je to nudné, umelé a desivo prenikavé. Za mňa palec dolu, čím skôr umyť a vyvetrať. Ostrý jesenný vzduch mi nemôže takto ublížiť.


20.02.12

Pocukrované cosi na stříbrném talířku. To je zhruba všechno, co vůně hodlá ukázat. Mnohem víc si toho nechá pro sebe. Pod zámkem drží opojnost růže a konvalinky i pikantnost pepře. Což by dohromady bylo jen takové neškodné citové bláznění, skoro holčičí, jenže tahle vůně je z lepší společnosti a musí zachovávat dekorum. Úplně se jí to nepovede, okouzlenost a bláznění je to první, co z flakonu vylétne. V prvotním víření se střídají omamné tóny květin, chvíli imitují ovoce. Když se ozve pepř, vůně se ukázní do své hlavní podoby. Na tom stříbrném talířku se objeví trochu neškodného kompotu, pár konvalinek a růží, to vše posypáno krystalovým cukrem. Není to špatná kombinace, dokonce je noblesní, ale současně taková neduživá. U talířku si můžete představit luxusní paní hodně hodně v letech, s tenkou postavičkou, která celý život nosila kostýmky Chanel a pořád se do nich vejde. Na krku perličky a na zápěstí Cartier De Lune.
P.S.: Fialky se ukázaly. Mihly se po nastříkání a pak ještě jednou, po nějakých šesti hodinách, když se vůně ještě více unavila.


18.12.11

tak jsem dnes " Cartier de Lune" také vyzkoušela. Zpočátku mi vůně evokovala babiččin parfém z bývalého SSSR, který uchovávala v úzké dřevěné a bohatě zdobené ampulce jako relikvii a sem tam, když šla na rajz, mázla si ji za ucho - to byla zřejmě ta růže ve složení. Po odeznění jsem také slabě cítila fialky, ale vzdáleně, jakoby je někdo postavil do prádelny plné zapařených starých hadrů a můj nos se tím vším musel probojovat. Když vůně předčasně vyprchávala, nechávala na mé kůži dotek starých hadrů, tentokrát už uschlých.

Komentáře Cartier Cartier de Lune

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Cartier Cartier de Lune

Nový článek:

6 důvodů, proč vám nefunguje krém proti celulitidě

 

Koupila jste si krém proti celulitidě, který doporučuje 9 z 10 žen, ale vám prostě nefunguje? Nepřiklánějte se hned k té desáté a nejdříve se zamyslete, jestli neděláte jednu z následujících chyb.

Celý článek »
TOPlist