Délices de Cartier Eau Fruitée (Cartier)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, mandarinka, rebarbora
SRDCE: višeň, jasmín
ZÁKLAD: ambra, santalové dřevo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Cartier Délices de Cartier Eau Fruitée

Ada

Značka Cartier se podle mého soukromého soudu podobá značce Hermès. Obě jsou takové nenápadné, nestojí přímo v tom hlavním proudu, který každý zná, ale zároveň nejde o žádné zastrčené značky. Jsou to kvalitní stálice, jejich nabídka je různorodá a vybere si dáma i děvče, ovšem obě musejí mít trochu vkus. Hermès ani Cartier nevyrábějí prvoplánové líbivky a nepřehánějí to s odvary. A mívají zajímavé obaly, i když v tomto případě Cartier lehce vede, jeho flakony mi přijdou malinko luxusnější. Flakon Délices vypadá přímo jako šperk, aniž by ujížděl někam do kýčovita.
A co se skrývá uvnitř? Podnázev Eau Fruitée by klidně mohl naznačovat nějaký ovocný odvárek na léto - z původní Délices by se naředěním klidně dalo vyrobit něco na způsob Amor Amor. Naštěstí Cartier nezradil a Eau Fruitée má do svěží vodičky daleko. Jediný ovocný tón, na který narazíte, je trochu mandarinky na začátku (hned je fuč) a třešňová stopa, která se vine celým parfémem. Jestli máte rádi třeba višně v čokoládě nebo ten výborný pletenec s třešňovou marmeládou a bílou čokoládou, co prodávají v Albertu, bude se vám tahle stopa zamlouvat. Ovšem čokoládu, ať už bílou nebo černou jako noc, v Eau Fruitée nehledejte. Dominantní složkou je pačuli, není jí sice taková smrtící dávka jako v Eau de Star, ale je jí dost na to, aby znechutila každého, kdo pačuli nerad. Namíchaná je tu nasladko, s vanilkou, jak se na odnož značně vanilkové Délices sluší a patří. Do třešňovo-pačuliovo-vanilkové směsi se tu a tam ozve ještě trochu krotkých květin a základ je přikrášlený ambrou.
Eau Fruitée by se snad dala nosit i v létě, podmínkou je ovšem odolný nos (tj. běžně nosíte silnější fláky a nad svěženkami se jen pohrdavě usmíváte) a láska ke sladším kompozicím s pačuli.

Hodnocení parfému Cartier Délices de Cartier Eau Fruitée od uživatelek 61 hodnocení

Líbí se (28)
46%
Nelíbí se (8)
13%
Neutrální (25)
41%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Cartier Délices de Cartier Eau Fruitée - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejkrásnějších flakonech

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Cartier Délices de Cartier Eau Fruitée

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Cartier Délices de Cartier Eau Fruitée

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist