Eau de Cartier (Cartier)

Unisex vůně
Rok:

2001

Složení (ověřené)

HLAVA: yuzu, bergamot
SRDCE: listy, květiny, pižmo, levandule
ZÁKLAD: ambra, pačuli, cedrové dřevo

Popis parfému:

Autorem této vůně je Thierry de Baschmakoff.

Parfuméři:

Nagel, Christine

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Cartier Eau de Cartier:

Hodnocení odbornice: Recenze Cartier Eau de Cartier

Ada

Eau de Cartier mi na první čichnutí přišla lehce pánská; když jsem se proto dočetla, že je to unisexová vůně (v parfumerii ji měli zařazenou mezi dámskými), ani mě to neudivilo. Základ je převážně dřevitý s akurátní troškou sladších tónů, svěžest bergamotu prolíná nejen hlavou, ale celou vůní. Srdce na mě dělalo takový vlhký dojem - jako čerstvě posekaná tráva a orosená levandule. Levandule z Eau de Cartier voní celkem výrazně.

Hodnocení parfému Cartier Eau de Cartier od uživatelek 99 hodnocení

Líbí se (58)
59%
Nelíbí se (9)
9%
Neutrální (32)
32%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Cartier Eau de Cartier - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních

Kategorie vůně Cartier Eau de Cartier od uživatelek

Recenze Cartier Eau de Cartier


17.04.14

Dostala jsem vzorek této vůně a stále se nemohu rozhodnout, zda ji objednat. První přičichnutí mě moc nenadchlo. Vůně mi připadala spíše pánská s nádechem koření. Přemýšlela jsem, které koření v parfému cítím. Až se mi vybavil čaj earl grey, tedy bergamot. Po chvíli mi začala vůně připadat trochu větrová, jako kafr. Myslím, že touto vůní se nemůže nic zkazit, mě ale nenadchla ani neurazila.

Komentáře Cartier Eau de Cartier

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Cartier Eau de Cartier

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist