Panthère de Cartier (Cartier)

Dámská vůně
Rok:

1986

Složení (neověřené)

HLAVA: mandarinka, pomerančový květ, grapefruit
SRDCE: gardénie, jasmín, karo-karounde, tuberóza
ZÁKLAD: tonka, pačuli, labdanum, santal

Parfuméři:

Morillas, Alberto

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Cartier Panthère de Cartier

Ada

Vůně Panthère vznikla jako pocta ‚erbovnímu‘ zvířeti firmy Cartier; panter se pravidelně objevoval a objevuje na jejích špercích, a zvlášť v osmdesátých letech byly všechny symboly síly a dravosti ve velké oblibě. Jistě není náhodou, že parfém, který je v prodeji dodnes, vznikl právě tehdy.

Ačkoli se Panthère stále prodává, není zase tolik známá a často ji ani nenajdete v parfumeriích, a to kamenných ani internetových. Podle údajů v naší databázi momentálně vlastní plné balení Panthère toliko tři uživatelky a všechno jsou to známé firmy se zálibou ve výrazných či jinak výjimečných vůních. Panthère zkrátka patří k vůním, které se nehodí pro každého a už vůbec ne pro běžné uživatelky parfémů. A vlastně ani pro běžné nošení; buď to chce výjimečnou nositelku, nebo výjimečnou příležitost.
Hned od prvního přičichnutí je jasné, že Panthère je DÁMA, a to se všemi pozitivními i negativními asociacemi, které vás mohou napadnout. Může to být klidně dáma těžkotonážní, ověšená zlatem a oblečená do něčeho velkého a hranatého, která svým parfémem ráda podusí pár lidí kolem sebe. Nebo také dáma mladá, která vyrazila na ples v jednoduchých černých šatech a bez větších ozdob, protože Panthère je sama o sobě velký a nápadný šperk, který nic jiného nepotřebuje. Kdykoli jdu v Brně po Solniční, nezapomenu se podívat do výlohy Haladova klenotnictví, kde mívají skutečně výstavní kousky; onehdá tam měli velký přívěšek ve tvaru zlaté tygří hlavy poseté různobarevnými drahokamy, který stál pár stovek tisíc. Přesně takový si můžete vzít k prosté róbě z černého hedvábí a udělat dojem - nebo si koupit Panthère a navonět se. Jako by vám ten Cartierův náhrdelník se šelmou odlitou z ryzího zlata visel kolem krku.

Pro pořádek upozorňuji, že jsem Panthère zkoušela z miniatury, jejíž stáří sice neznám, ale podle provedení už jí pár let bude. Neviděla jsem zatím nikde žádné stížnosti na drsnou reformulaci, s nějakým tím rozdílem je ovšem nutno počítat. Kromě toho je to zřejmě miniatura s čistým parfémem. Zkrátka objevím-li novou Panthère eau de parfum v parfumerii, určitě tuto recenzi doplním.
Středobodem Panthère je silná tuberóza, která teče sladce a líně jako med. Doprovod jí dělá gardénie a pomerančové kvítky. Druhou důležitou součástí vůně je její těžký, hutný základ, mísa vykroužená z matně jantarového skla, kterou není radno si pustit na nohu. Sklo tavil sklář v horké peci z vanilky, orientálních dřev, pačuli, zlaté ambry a snad lístečku suché máty; poslední ingredience začne být v Panthère cítit po rozvonění, vydrží hodinku dvě a dodává jí zvláštní chladný dech. Panthère není zvlášť hřejivá, i poté, co nad srdcem převládne základ, zůstává sice na teplé straně, ale nedaleko od neutrálního středu.
Pokud nejste mezi výraznými vůněmi jako doma, seznamujte se s touhle šelmou opatrně. Zkoušela jsem ji za pozdního večera, kdy už mám ráda klid, aby mě večerka nezastihla příliš rozdováděnou, a do takové nálady se Panthère moc nehodila - až mi z ní nebylo moc dobře. Odvážným ale setkání s panterem rozhodně doporučuji!

Hodnocení parfému Cartier Panthère de Cartier od uživatelek 38 hodnocení

Líbí se (32)
84%
Nelíbí se (1)
3%
Neutrální (5)
13%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Vlastnosti vůně Cartier Panthère de Cartier

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Cartier Panthère de Cartier od uživatelek

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Cartier Panthère de Cartier

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Cartier Panthère de Cartier

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist