Le Parfum (Carven)

Dámská vůně
Rok:

2013

Složení (neověřené)

hyacint, hrachor, ylang-ylang, jasmín, vonokvětka, meruňka, santal

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Carven Le Parfum:

Hodnocení odbornice: Recenze Carven Le Parfum

Ada

Nový Le Parfum jsem zkoušela minulý týden a v okamžiku, kdy jsem si ho nastříkala na ruku, se mi vybavila Dioressence. Ta se mi vybaví vždycky, když na mě z něčeho vyletí silné, arogantní konvalinky. Takže ze začátku přičichávejte opatrně, je to trochu síla.

Podle složení v Le Parfum vůbec žádné konvalinky nejsou, ale kdybych se nepodívala, nenapadlo by mě to. Cítila jsem je zřetelně.

Po rozvonění budete překvapeně koukat na svěží, lehkou květinovou vůni. Její hlavní složkou je kombinace bělavých a svěžích květinových tónů; z deklarovaného složení bych asi vybrala směs jasmínu, hrachoru, citrusových květů a hyacintu - zkuste si nějak představit, jak takový mix asi voní. Přidejte si ještě kopec mejdlíčkového bílého pižma a máte Le Parfum.

Varuju před nákupem bez vyzkoušení. Zkušenosti mi říkají, že Le Parfum bude typický chameleon, který na každém voní jinak.

Hodnocení parfému Carven Le Parfum od uživatelek 55 hodnocení

Líbí se (41)
75%
Nelíbí se (7)
13%
Neutrální (7)
13%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Carven Le Parfum - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Carven Le Parfum


01.06.16

Takže tuto vůničku bych popsala asi takto, voní jako aviváž nebo prášek na praní, nebo jako lak na vlasy, ale je jemná, heboučká, možná trochu i mýdlová. Během dne se nijak nevyvíjí, zůstává stejná. Po nástřiku se mi zdá podobná Cacharelu anais anais - trochu jako její jemnější sestřička. Možná to bude tím hyacintem ta podobnost. Můj šálek kávy to asi nebude.


22.10.15

Hyacint, sladké meruňky, hrášek … všechno z toho mám moc ráda. Úplný začátek mi přišel na můj vkus dost úderný, dokonce jsem chvíli zvažovala, že ji půjdu umýt, ale než jsem se rozhodla, byla počáteční jedovatost pryč a vůně se rozležela do jemné a poměrně velmi hezké květinovky s ovocnými tóny. Příjemná, svěží a šťavnatá vůně, která se šíří do prostoru a překvapila mě i výdrží. V určitých okamžicích mi něčím připomíná Armaniho Acqua di Giò.


02.02.15

Po aplikaci je vůně jak velký pugét květin, od konvalinek až po hyacinty. Je to pěkná a intenzivní vůně která se hlásí o pozornost. Ja v parfému cítím ještě k tomu trochu ovoce, ale žádné tutti-frutti to není. Trošku hroznového vína a meruněk, ale jen ždibeček. Ovoce jen krásně propojuje tu krásnou kompozici květinek a podle mého názoru se jedná o velmi vyrovnanou vůni. Člověk by si řekl, že složení nemůže mít jako výsledek takto jemnou a vyváženou vůni, ale ejhle ono se povedlo. Sepsáno sečteno květinový skvost.


19.08.14

první nádech a jaro - sukně se zkracují, tváře se rozjasňují a já zabořím nos do kytice hyacintu. Obvykle po jaru přichází léto, ale tady mi to připomíná známý bonmot teenagerů: „Končím s pitím - venku je podzim a já si vůbec nepamatuji, že bylo léto“. Hrachor a ylang ylang čarují a máme tady jemné mýdlo a hladký pudr, který se mi dokonale hodí k rozjímání u krbu na podzim a závěr si na mě nachystal malinko větvičníku, který sice není ve složení, ale já ho tam mám a mávnutím kouzelného vůně se mění Le Parfum na moderní chypré. A tak už na mě zůstává. Je to vůně jako vánek, v moderním podání. Od výdrže nečekejte zázraky, ale rozhodně s vámi nějaké čtyři hodinky zůstane.26.05.14

Nasládlá, jemně svěže květinová, s lehkou sladce ovocnou stopou…a po rozvonění lehce krémová s lehkým chypre nádechem. Další pokus o moderní chypre - a pokus velmi povedený.

Komentáře Carven Le Parfum

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Carven Le Parfum

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist