#205 7 Billion Hearts (CB I Hate Perfume)

Unisex vůně
Rok:

2012

Složení (neověřené)

vanilkový absolut z Tahiti a Madagaskaru, kouřové pryskyřičné tóny

Parfuméři:

Brosius, Christopher

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému CB I Hate Perfume #205 7 Billion Hearts od uživatelek 1 hodnocení

Líbí se (1)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně CB I Hate Perfume #205 7 Billion Hearts od uživatelek

Recenze CB I Hate Perfume #205 7 Billion Hearts


19.01.14

Predvčerom som vôňu dostala. Keď som si ju prvýkrát strekla na ruku a hneď ovoňala, mala som pocit, že je „zlomená“ - ako sa hovorí o víne, ktoré sa pokazilo. Po pár minútach sa vôňa rozvinula do podoby, ktorá má nútila stále privoniavať. Už tretí deň si ju aplikujem na ruku, stále ju ovoniavam a mám pocit, že sa stávam pomaly ale iste na tej vôni závislá. Kto má rád dymovo vanilkové vône, pravdepodobne si ju obľúbi. V základe je trochu podobná Un Bois Vanille, Serge Lutens, ale nie je tak sladká, nepripomína v záverečnej fáze vianočné vanilkové rožky. Ja milujem vanilku, nie však jej umelé verzie, voňavé stromčeky do auta, wc a pod. A z tejto parfumovej vône nevychádza len vôňa zadymenej pravej vanilky, ale aj niečo telesného a živočíšneho, ako povedal môj manžel, ako by si voňala potom (teda po tom …).

Na stránke značky sa k tejto vôni uvádza:
7 Billion Hearts je zmiešaná z veľmi jemnej absolut vanilky z Tahiti a Madagaskaru s dymovo živicovým základom. Ako sa parfum ohrieva na koži vanilka sa pomaly objavuje cez závoj dymu. Účinok je mámivý, teplý a lahodný.
Príbeh vône:
V súčasnej dobe je alebo zakrátko bude sedem miliárd ľudí na tejto planéte. Sedem miliárd duší dúfa a sníva. Sedem miliárd sŕdc bije. Jedno z nich nevyhnutne bije pre teba. Ako Elizabeth Bishop správne povedala, niekto nás všetkých miluje. Keď sa cítime sklesnutý a osamelý a potrebujeme útechu, toto musíme mať na pamäti.
Vanilka je jedná z mála chutí/vôni, ktorá je naozaj milovaná na celom svete. Jej dymová sladkosť okamžite signalizuje pohodlie, vľúdnosť, domov a lásku. Ale planéta nemôže dostatočne uspokojiť hlad po vanilke. Veľa z nej je syntetická a zvyšok je mimoriadne drahý. Avšak ak máte to šťastie a narazíte na pravú vanilku, uvedomíte si, že nie je nič podobné a pochopíte jej hodnotu.

Komentáře CB I Hate Perfume #205 7 Billion Hearts

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a CB I Hate Perfume #205 7 Billion Hearts

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist