31 Rue Cambon (Chanel)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, zelené tóny, černý pepř
SRDCE: kosatec, růže, ylang ylang
ZÁKLAD: pačuli, labdanum

Popis parfému:

Součást kolekce Les Exclusifs, prodávané pouze v buticích Chanel a některých vybraných obchodech.

Parfuméři:

Polge, Jacques

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Chanel 31 Rue Cambon

Ada

Rue Cambon začíná sametovými a suše zemitými tóny kosatcového kořene, které drhnou na patře. Počkejte, až se vůně trochu rozleží, pak vás poctí jemnými jasmínovými, snad i růžovými tóny - na mě působily, jako by Rue Cambon najednou byla taková orosená, jako by na jejím tiše fialovém sametu přistálo několik svěžích kapek voňavé vody. Pačuli nijak zvlášť nevyniká, jen podpírá zemité tóny kosatce, aby dobře držely.
Výsledek je opět jemný, někdo by možná řekl až nevýrazný, ale pokud se dobře zadíváte, spatříte krásnou, melancholickou, hlubokou vůni, ochotnou příjemně vás provázet celým dnem. Charakterem bych ji připodobnila k L'Heure Bleue, ale tam, kde je modrá hodina opulentní a dekorativně smutná pro obecenstvo, tam se Rue Cambon tajemně usmívá a nechává si své tajemství pro sebe a pro svou nositelku.

Hodnocení parfému Chanel 31 Rue Cambon od uživatelek 245 hodnocení

Líbí se (191)
78%
Nelíbí se (20)
8%
Neutrální (34)
14%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Chanel 31 Rue Cambon - umístění v žebříčcích uživatelů

37x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Chanel 31 Rue Cambon

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Chanel 31 Rue Cambon od uživatelek

Recenze Chanel 31 Rue Cambon


13.08.14

Takto si predstavujem elegantnú a modernú chypré vôňu pre ženu, ktorá má šarm a štýl.
Vôňa je to vrstvená. Jednotlivé vrstvy sa spájajú do neuveriteľne krásneho celku, ktorý otvárajú pikantné citrusy s bergamotom, sú však ľahké a vzdušné. Po ich odznení hrá prím zemitý kosatec s jasmínom. Cítim tam aj ruže, ktoré vidím v čajovej farbe. Vôňa sa stáva krémovou, mäkkou až mliečnou. Posledná fáza je lahodná sladko drevitá so živicovou aurou. Výdrž má výbornú.11.01.12

Zpočátku takový menší kosatcovo pačuliový náraz, ale rychle se rozležela a zjemnila. Je to klidná a elegantní vůně, připadá mi taková „nostalgická“, čímž je pro mě trochu typově podobná L'Air du Temps, ale není tak „halasná“.21.12.08

31 Rue Cambon je nádherná, sofistikovaná vůně. Dnes jsem vlastně zkoušela Coco Mademoiselle - velmi oblíbenou, líbivou… po nějaké době jsem si říkala, že se rozložila do úplně jiné vůně, než sem čekala. Přičichla jsem k ruce, ale - voněla úplně jinak než ten úžasný závan, co ke mně doputoval. A pak mi to došlo - závan pochází od 31 Rue Cambon, která mi na oblečení voní neuvěřitelný čtvrtý den. A v tu chvíli jsem pochopila, proč je pro mě tak přitažlivá: je jako elegantní dáma, nepoutá na sebe pozornost za každou cenu, ale je si dobře vědoma svých kvalit, chvílemi působí až nenápadně, ale stále má co říci,je neskutečně přitažlivá pro toho, kdo umí „naslouchat“. A nikdy neřekne úplně vše, nechává si svá tajemství… Prostě úžasná. :-)


25.11.08

„The epicenter of the world of Coco Chanel, a place that harmoniously combined her need for simpleness with her taste for the baroque. It took the complex form of a beautiful Chypre fragrance to capture these contrasting passions in a scent, which also echoes those of Haute Couture. This exceptional fragrance combines the mysteries of both sensuality and elegance.“
Tenhle popis 31 Rue Cambon v 11 jazycích je uveden v přiložené knížce k miniaturce této vůně. Moc se mi chtělo sem tenhle popis vložit abyste trošečku vsakly tu atmosféru místa, jehož název nosí táto vůně.
Kdybych měla říct svůj osobní dojem z této krásné vůně, řekla bych že je to elegantní jemný chypr ve stylu retro, hned se mi představí dáma v černo-bílém kostymku od Chanelu, samozřejmě v klobouku a rukavicích a s decentními šperkami :), která ví co chce od života. Dnes je to možná trochu staromodní styl a rychlé tempo našého života nám neumožňuje vkusit všechny půvaby a kouzla rozkošných damských klobouků, ale nevadí to :). Mám pro to vůni, která mi umožní pocítit kouzlo francouzského vkusu a duchu Coco Chanel.
Jemně-hořký nápor bergamotu zdobeného špetkou pepře ze začatku jen zalechtá vašimi čichovými buňkami :)( tady si představuji výraz zděšení na obličejích některých milovníc parfémů :)), ale nebojte se - bergamot jen s vámi trochu koketuje ;), jako opravdová Francouzka. Hned se začne proměňovat v sladký krémový iris pozadí něhož lehce pouští kouř dřevité tóny. Ten iris je neskutečně krásný. Takhle sametově to pak zní až do samého konce :).
Moc bych toho ani nepřidala, protože nemůžu rozložit celou vůní podle ingrediencí, to se nedá a asi by pro mě to nebylo zajímavé, její lehká záhadnost mi přijde tak přírozená, že chci aby tak zůstalo. Jak bych mohla zjistit formuli eleganci a francouzského půvabu? To se nedá tak jednoduché :).

Komentáře Chanel 31 Rue Cambon

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Chanel 31 Rue Cambon

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist