Allure Eau de Parfum (Chanel)

Dámská vůně
Rok:

1999

Složení (neověřené)

bourbonská vanilka, zimolez, jasmín, magnólie, májová růže, mandarinka, vetiver, leknín, citrón

Parfuméři:

Polge, Jacques

Atributy:

jasmín růže vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Chanel Allure Eau de Parfum od uživatelek 426 hodnocení

Líbí se (332)
78%
Nelíbí se (24)
6%
Neutrální (70)
16%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Chanel Allure Eau de Parfum - umístění v žebříčcích uživatelů

34x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních
3x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Chanel Allure Eau de Parfum

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Chanel Allure Eau de Parfum


08.02.14

První Chanel, se kterým jsem se setkala. Stále mě fascinuje. Poznám ho na sto honů mezi všemi vůněmi. Je jako nezaměnitelný podpis. Všiml si někdo, jak často se ve složení Chanelů objevuje růže, jasmín, vetiver a vanilka? Allure je…chladná. Allure je pro mě synonymem elegance. První nástřik je síla, naštěstí se postupem času zjemní. Z toho mixu květin bych očekávala bolehlav. Kupodivu…vše pasuje tak nějak dohromady a tvoří dohromady hebký, sytý šál. Jen se zachumlat… Nad vším vévodí vanilka, nakrucuje se a stále provokuje. Nevím, jak lépe to popsat. Není pro ustrašenou holčičku v koutě. Chce sebevědomou ženu, která se nebojí na sebe upozornit.08.01.11


14.06.10

Když jsem Allure před pár lety očichala poprvé, zdál se mi sice pěkný, ale nevýrazný a celkově vůbec dost všední, …přišel mi jen jako jemný růžový pudr, jako ten poslední, který bych kdy od Chanelu chtěla.
Zato dnes patří naopak k mým nejoblíbenějším a nejnošenějším kouskům, kdykoliv a kamkoliv je mi libo…a důvěrně mohu sdělit, že úplně nejlepší je to s ním v posteli :).
Allure je květinově sladší vůně. Sladké vůně nepatří zrovna k mému repertoáru, ale to budou zřejmě vůně z jiného soudku, gurmánsky sladké, cukrově sladké, lepkavě sladké a teple sladké, …ne tak ty fakt nemůžu a obzvlašť ty teple sladké, …a když jsem je tak vypíchla, taková horká čokoláda rozpatlaná po těle, teda absolutně není nic pro mne. Já radši takhle ledově vychlazený červený meloun nebo vystydlý puding. No, ale proč to tak rozmazávám? Allure mi prostě připadá takový studenější, skoro bych i řekla osvěžující, možná je to jen můj přehnaný dojem a plénum ho spíše označí za takový střed, ale pro mne je to zkrátka energizující, lahodný mok.
Z květin vnímám hlavně růže, růžové růže, bílé růže a možná i žluté růže. Celek je, tak jako u téměř každého Chanelu, hodně dobře promíchaný, …slitý, tak jako gastronomicky správně připravené jídlo, a proto ostatní složky už jen lovím podle svých subjektivních vjemů. Či-li: …jestiže mi Allure připadá lahodný a za lahodný považuji jasmín, musí tam někde být, …jestliže mi připadá sladce houževnatý a takové je podle mne cedrové dřevo, musí se tam někde skrývat, …a jestliže je tohle vůně od Chanelu, zaručeně se tam najde kus té jejich speciální vanilky …jednoduché, geniální a vzhledem k tomu, že jsem ještě nečichala nic podobného, tak i originální.

Komentáře Chanel Allure Eau de Parfum

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Chanel Allure Eau de Parfum

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist