Bois des Îles (Chanel)

Dámská vůně
Rok:

2005

Složení (ověřené)

HLAVA: sicilská mandarinka, kalábrijský bergamot
SRDCE: santal, ylang-ylang
ZÁKLAD: tonka, bourbonská vanilka

Popis parfému:

Existuje v koncentraci EdT a čistý parfém.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Chanel Bois des Îles od uživatelek 109 hodnocení

Líbí se (71)
65%
Nelíbí se (10)
9%
Neutrální (28)
26%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Chanel Bois des Îles - umístění v žebříčcích uživatelů

8x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Recenze Chanel Bois des Îles


05.03.17

Jedná se o původní chanelovskou vůni z r. 1926, která se v rámci řady Les Exlusifs de Chanel dočkala vzkříšení v r. 2007 (parfumér Jacques Polge). Byla to ve své době první dřevitá vůně určená ženám a k jejímu vzniku se vážou dvě rozdílné legendy. Podle první z verzí prý Ernest Beaux vůni vytvořil jako důsledek okouzlení Čajkovského operou Piková dáma, druhá verze říká, že tento parfém odráží vlnu zájmu o Afriku a jiné exotické destinace, která zachvátila Paříž ve dvacátých letech minulého století.
Zahaleno tajemstvím zůstává i složení vůně – oficiální stránky ho neuvádějí, ostatní zdroje se neshodují. Vycházejme proto z poskytnuté informace, že se jedná o „dřevitou vůni s orientálními tóny“.
Vůni otevírají trochu zaražené aldehydy doprovázené mírně nakyslými (i natrpklými) ovocnými tóny. Brzy se projeví srdce vůně, a to nemůžu popsat jinak než takto:
Představte si rozpálenou pláž kdesi subtropech, slunce přímo nad hlavou a vítr drží polední klid. Na pláži se vytvořila hromada – jsou zde různé druhy dřeva (sladké santalové, ulámané větve citrusů, na kterých zůstaly jejich plody, pár borových větviček), včelí úly se zbytky medu a vosku, suchá tráva a hrsti zlatavého písku. Žár je nesnesitelný, vše se rozpaluje a taví, vzniká jednolitá masa, která vydává zvláštní vůni. Nenajdete v ní ani stopu kouře, je plíživě hutná a sladká, přesto nelepí, pouze vás obklopí a doprovází. Po nějaké doby v ní jednoznačně identifikuji teplé, konejšivě mléčné tóny, možná až trochu takové máslověsušenkové. V závěrečné fázi cítím ve vůni stopy nahořklých pryskyřic, nádech pálené pomerančové kůry, stejně tak trochu kouřové vanilky a (odpusťte blouznivé) – i trochu coca-coly. Sladkost je v této chvíli hodně na ústupu.
Francouzštinu neovládajíc, lámala jsem si hlavu s překladem – Dřevo z ostrovů, Ostrovní dřevo? To není tak důležité – zájemce o vůni možná trochu zklame, že značka od podzimu minulého roku ukončila výrobu verze EdT (testována) a nahradila ji koncentracemi EdP (dovoluji si dát odkaz na hodnocení @domenica ) a čistý parfém. Ze subjektivního hlediska by to výdrži mohlo prospět – uváděná koncentrace na mé kůži přežila v té nejlepší formě cca 4 hodiny (ale ty stály za to)!
A na úplný závěr ještě malou zmínku. Tato vůně bývá často přirovnávána k Samsaře (Guerlain). Ano, jistá podobnost by tu byla, ale zatímco Samsara vás obklopí a zmocní se vašeho těla, Bois des Îles zajímá i vaše duše.28.04.14

Bois des Îles pro mě hodně dlouhou dobu byla jen takovou Samsarou do zimy, dokonce i ty aldehydy v úvodu mi zrovna moc nešly přes nos. Přesto jsem tak nějak podvědomě tušila, že ona přece jenom má jakýsi je ne sais quoi, který mě k ní jednou zase dovede, a bude z toho láska. Poprvé mě překvapila, když dneska ráno v příjemně svěžím vzduchu neposlala aldehydy jako předvoj a rovnou vyrukovala se santalem ve stylu Samsara ♥ Santal Blush. Tentokrát bych si na ty aldehydy sice už nestěžovala, ale to je vedlejší, moment překvapení se vydařil. Podruhý mě překvapila, když se kolem pátý hodiny odpolední je ne sais quoi ukázalo v plný kráse. Byl tam. Horkej, ne, rozpálenej písek z Île Sainte-Marguerite, kde pláže voní borovou smolou a představa návratu do Cannes vyvolává akutní smutek. A přesně tak je to s Bois des Îles. Možná nikdo není ostrov, ale mít celej ostrov jen pro sebe… má něco do sebe.

Komentáře Chanel Bois des Îles

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Chanel Bois des Îles

Podobné parfémy Chanel Bois des Îles

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist