Boy (Chanel)

Unisex vůně
Rok:

2016

Složení (ověřené)

levandule, francouzská pelargonie, kumarin, mech, citron, grapefruitová kůra, heliotropin, květ pomerančovníku, růže, santalové dřevo, vanilka, pižmo

Popis parfému:

Autorem této vůně je Olivier Polge. Součást kolekce Les Exclusifs de Chanel.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Chanel Boy od uživatelek 20 hodnocení

Líbí se (19)
95%
Neutrální (1)
5%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Chanel Boy - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Chanel Boy


25.08.16

V parádní sednici vesnického statku stojí chlapec. Maminka ho vyparádila na první svaté přijímání. Teď se musí jít uchystat ona a nechává jej chvíli o samotě. Klučina se chvíli nudí, pak mu zableskne v očích a šup, proskočí oknem. Přitom strhne květináče s pelargoniemi a levandulí, a už pádí za humna vyválet se v mechu a trávě. …Když se maminka vrátí, nevěří svým očím. Je to ale žena činu. Synka vytahá za ucho (to aby si ulevila :) ). Pak vyndá ze skříně, provoněné květinovými mýdly a santalem, čisté oblečení po starším bratrovi a špindíru převlékne. Synek se stydí a klopí oči, ví, že mamince přidělal práci. …Je po obřadu a při odchodu z kostela rodinku zastaví farář. Dává chlapci, za to že byl tak způsobný, vanilkové bonbony. Maminka se jen unaveně usměje.

Na začátku hodně levandule a pak to celé zesládne (ale ne přehnaně) do Chanelových květin, konec vanilkový. Má vývoj a ten mě moc baví, na mě pánsky nevyznívá. Drží se víc u těla, výdrž výborná. Kdybych byla princezna Kate, tak bych tím voněla malého George. Vůně mi připadá klasická a přitom nezatížená klasikou. Asi jako nový přístup princezny ke své roli. Zůstat „dle protokolu“, ale dělat si věci po svém.


10.08.16

První vlna mě smetla a přenesla vprostřed levandulového pole v Provence. Za několik minut jsem se stala obětí čichové faty morgány – ucítila jsem cosi jemně mořsky slaného, ale vzhledem ke složení to byl opravdu jenom přelud (a brzy odešel). Levandule i nadále dominuje, ale pokrývá se jemným pudrovým popraškem s přiznanou suchou vanilkou (ve složení uvedený heliotrop). Chvíli vůně působila až mýdlově a asi tak po hodině jsem měla pocit, že ji ztrácím! Vrátila se téměř vzápětí a v plné síle - trochu citrusů, dotek santalu a lehké živočišno. Krásná, hladká, exklusivně šanelovská :mrgreen: …. a na mé kůži pánská. Ano, jednoznačně fougerová záležitost – a proto vůně splní účel, pro který byla zakoupena, a poputuje k synovi. Ale případné zájemkyně nechť toto neodradí – dámsky nositelná je určitě!
Siláž má vůně tak akorát, abyste ji vnímal(a) a citil(a) vy a vaše okolí natahovalo mlsně nosy. Životnost - jednoznačně první liga!
Ještě dovětek – Boy není „mládežnická“ vůně. Prostředí školní šatny u tělocvičny by ji zneuctilo a znesvětilo (a taky si ji hoši v tomto věku nezaslouží, a stejně by ji neocenili)! Velebný kmet by se asi vzhledem k názvu cítil nesvůj nosíce ji, ale všem dalším věkovým kategoriím slušet bude!

Komentáře Chanel Boy

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Chanel Boy

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist