Coco Noir (Chanel)

Dámská vůně
Rok:

2012

Složení (neověřené)

HLAVA: grapefruit, bergamot, pomeranč
SRDCE: jasmín, růže, pelargónie, pačuli
ZÁKLAD: tonka, bílé pižmo, kadidlo, vanilka, santal

Parfuméři:

Polge, Jacques

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Chanel Coco Noir:

Hodnocení odbornice: Recenze Chanel Coco Noir

Ada

Cristalle Eau Verte, No. 19 Poudré, Chanel No. 5 Eau Premiere… Líbí se vám nové variace, vytvořené očividně hlavně proto, aby oslovily současný trh a případně přilákaly nové zákaznice ke klasikám?

Nakonec došlo i na Coco, a nejvíc se na ni zřejmě těšili všichni, kteří mají rádi původní Coco. Protože už ta je dost noir, a když se to ještě zesílí… Pořádná temná sytá lahůdka už tu dlouho nebyla.

No, a právě tohle těšení mělo za následek zklamání. Coco Noir totiž není sytější a temnější verzí té původní, ale spíš bodem v půlce cesty mezi Coco Mademoiselle a Coco, opatrnější variací originálu přizpůsobenou dnešním nosům. Před přílišným očekáváním vás rozhodně musím varovat, abych vám ušetřila podobné zklamání, jaké jsem zažila já. Samotná vůně je dobrá.

Coco Noir má hodně ze své předchůdkyně, především její eleganci, orientální jasmín s růží a solidní základ. Po úvodním citrusovém závanu se začnou rozvíjet květiny, podepřené notnou dávkou pačuli. Základ obsahuje kromě pačuli také orientální dřeva, sladké tóny (tonka, olibanum) a nějaké to pižmo, protože to dneska nesmí chybět v žádném parfému. Výdrž je velmi dobrá, ale vůně je umírněnější než Coco, není cítit přes celou místnost.

Hodnocení parfému Chanel Coco Noir od uživatelek 352 hodnocení

Líbí se (289)
82%
Nelíbí se (16)
5%
Neutrální (47)
13%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Chanel Coco Noir - umístění v žebříčcích uživatelů

27x v nejlepších vůních
9x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Chanel Coco Noir

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Chanel Coco Noir28.08.12

Myslím, že opravdu je tuto vůni lepší vnímat samostatně a vůbec ji neporovnávat s klasickou Coco, pokud měla být její temnější verzí tak tady šlo o přešlap na celé čáře, na tom se shodnou všichni co s ní měli co do činění. Já osobně bych ji nazvala Coco Chameleon. První závan a ucítíte svěžest a pačuli, které je podobné jako v Coromandelu, Pradě Tendre nebo v klasické Chanci (kterou mi v první fázi připomíná úplně nejvíc) Vůně si pak nicméně pokračuje různými směry: nejprve se dá vyčichat květinové srdce a některé z koření klasické Coco . O minutu později se přidává ovocná složka, která mírně sládne a tentokrát je cítit opravdu tón Coco Mademoiselle, který se zobrazí na popředí něco jako ovocné-květinová holčičí složka na pánském dřevitém základě. Bílé pižmo nakonec začne celou vůni velmi zjemňovat a změkčovat . Po 15min se konečně usadí v základu, ve kterém je možno cítit hraniční linie Chypre / orientální jako např. v 31 Rue Cambon. V této fázi je vůně velmi krásná, teplá, splývající s kůži. Na oblečení ovšem což mě dost překvapilo vyznívá ale úpně jinak, tam zůstávala téměř po celou dobu nasládle svěží (trošku zaváněla čistotou pracího prášku), nebylo to ovšem vůbec špatné. Siláž je bohužel spíš průměrná ( do prostoru se příliš nešíří ale drží se víc u těla - nazvala bych ji intimní vůní) je to ideální vůně na denní nošení, myslím, že se nemá šanci se rychle omrzet jako některé výraznější vůně, výdrž hlavně v oblečení je ucházející (svetr voní ještě na druhý den).

Komentáře Chanel Coco Noir

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Chanel Coco Noir

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist